На території Челябінської області археологи знайшли близько 30 раніше невідомих пам'яток археології, в тому числі древній ритуальний комплекс. Поки подібних пам'ятників в степах Південного Уралу вчені ще не знаходили.
Експедиція з шести співробітників археологічної лабораторії навчально-наукового центру ЧелДУ працювала в Карталинській районі області. Про це повідомила керівник інформаційної служби управління зі зв'язків з громадськістю Челябінського державного університету Олена Озорніна.
Для пошуків вчені використовували сучасне обладнання: GPS-навігатори, ноутбуки, електронні карти тощо. "У полях" екіпаж провів 11 днів, переміщаючись з місця на місце. Було заплановано і прокладено чотири маршрути, три з яких проводилися за програмою попереднього дешифрування аерофотознімків.
"Археологи здійснювали цілеспрямовані розкопки, тому що попередньо цю місцевість картирували за допомогою аеро-фотозйомки. При аналізі знімків вчені запідозрили, що в Карталинському районі під землею приховані якісь будівлі. Тому туди і відправилася експедиція", - підкреслила Озорніна.
Під час розвідувальних робіт дослідники наткнулися приблизно на 30 раніше невідомих пам'яток археології. Наприклад, біля селища Снігового розташований могильник. Причому, він складається з курганів різних епох. Неподалік від села Неплюєвого археологи наткнулися на кам'яні знаряддя праці і кераміку бронзового століття. Очевидно, в цьому місці були розташовані поселення. Крім того, в районі стародавнього селища знайшлися дві алеї грубо оброблених стоять каменів - менгирів.
Як повідомили археологи, вони знайшли ще один комплекс з менгирів, які стоять майже прямо біля залізниці, недалеко від села Анненського. Центральний камінь стоїть вертикально, його висота - близько двох метрів. Навколо нього лежать інші камені і плити, частина з яких орієнтована по сторонах світу. Комплекс має явно ритуальний характер, підкреслила представник ЧелДУ з посиланням на фахівців.
Поки подібних пам'яток археологи в степах Південного Уралу ще не знаходили. Всі знахідки увійдуть до реєстру археологічних пам'яток, їх потрібно взяти під державну охорону, підкреслили вчені. Особливо дослідників хвилює доля Анненського комплексу - близька відстань до залізниці може йому нашкодити.
Нагадаємо, раніше археологи виявили на острові Російському у Владивостоці дві стоянки давніх людей епохи неоліту і залізного століття.
За матеріалами Infox, Gazeta.ua
Коментарі