Згідно з результатами дослідження, проведеного австралійськими ученими, хропіння негативно впливає на роботу мозку і призводить до порушення координації рухів.
Дослідники вивчили функціонування головного мозку у людей у віці 40 років, які страждають від хропіння.
Під час дослідження було встановлено, що в порівнянні з контрольною групою учасників у випробовуваних дещо понижена кількість сірої речовини в зонах мозку, що відповідають за координацію рухів, концентрацію уваги і пам'ять.
Як вважають дослідники, людям, які страждають від хропіння, небезпечно керувати транспортними засобами. На їхню думку, у таких людей реакція на те, що відбувається навколо, понижена, у зв'язку з чим вони частіше потрапляють в ДТП.
Між тим, дослідники Університету Піттсбурга прийшли до висновку, що людям, які голосно хропуть і довго не можуть заснути, потрібно терміново звернутися до кардіолога, а потім і до інших вузькопрофільних фахівців. Учені протягом трьох років перевіряли більш як 800 людей, котрі мали проблеми зі сном.
Виявилось, що для хропунів ризик серцевих нападів і розвитку хвороб серця і судин був удвічі вищий, ніж для тих, хто спав спокійно і засинав без проблем.
Коментарі