субота, 25 січня 2020 10:23

Винахідливість вражає: хитра тварина краде їжу хвостом
10

Щурі входять у десятку найрозумніших тварин
Фото: Василина Кузнецова
Щурі входять у десятку найрозумніших тварин
Щурі входять у десятку найрозумніших тварин
Щурі входять у десятку найрозумніших тварин
Щурі входять у десятку найрозумніших тварин

За китайським календарем 25 січня настає рік Білого металевого щура. Він триватиме до 19 лютого 2021 року. Астрологи вважають, якщо пацюк відкриває нове десятиліття, то рік буде особливо вдалим.

Щурі входять у десятку найкмітливіших тварин. Їм властивий колективний розум. Ведуть як самотній, так і груповий, і навіть колоніальний спосіб життя. У їхніх групах панує патріархат. У складній ієрархії є "начальники" та "підлеглі".

"Щурі вважаються одними з найрозумніших тварин у світі. Вони легко дають собі раду, дуже винахідливі — вміють хвостиком витягнути масло з пляшки, аби його з'їсти. Або коли крадуть яйце, але не можуть його перенести, то кладуть його собі на живіт, притримують лапками, а інший щур тягне того за хвіст у норку і там вже разом їдять свій трофей", - розказує для Gazeta.ua Рибал Канаан, продавець гризунів на Куренівському ринку у столиці.

Цього року люди шукали саме білого щура з червоними очима, такі називаються альбіносами.В середньому купували 5 щурів за місяць в одній точці.

Покупці зазвичай обирають молодого самця. Парами беруть рідко, бо швидко плодяться. Приносять потомство за 21 день. Самка народжує від 6 до 12 щуренят за раз. Декоративні щурі живуть до трьох років. Максимально досягають до 30 сантиметрів у довжину. У столиці таких щурів продають за 50 гривень

"Щур сам обирає хазяїна. Клієнти приходять, опускають руку в клітку і пацюк реагує на запах. Котрий пацюк сам треться до руки, того слід брати. Цей звір, як і інші любить увагу. Не можна купити його, а потім не дбати. Щурі прив'язуються до хазяїна, як собаки. Дуже віддані", - говорить продавець.

Щоб гризуну було комфортно, клітка має бути хоча б 30х40х60 сантиметрів. Їхнє житло слід обладнати поїлками, тунелями. Крутилок вони не люблять. У клітку насипають спеціальний наповнювач - суху деревину в гранулах, вона вбирає вологу і запах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як тварини чекають на повернення господарів: показали зворушливі фото

"Пачки корму вистачить на 2 місяці. Додатково треба давати овочі, фрукти, хліб, все, що самі їсте. Дуже люблять сир, просто обожнюють. Їдять і м'ясо з ковбасою, але цим краще не годувати, бо стануть агресивними".

Навколишній світ пацюки бачать переважно у сірому кольорі, бо сприймають блакитнувато-зелену частину спектра. Червоний колір для них — суцільна темрява. Звуки чують частотою до 40 кГц, у порівннянні, людина — до 20 кГц. Чистих тонів не розрізняють.

Щурі розвивають інтелект до рівня 3-річної дитини. Дуже чутливі до настрою людини. Коли відчувають, що хазяїн засмучений,то втішають його, можуть навіть злизувати сльози зі щік, як коти

Зараз ви читаєте новину «Винахідливість вражає: хитра тварина краде їжу хвостом». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути