У Китаї підлітків, які страждають від інтернет-залежності лікують електрошоком. Про це стало відомо по розповідях пацієнтів, що пройшли курс "деінтернетизації" в клініці доктора Ян Юнсіна в провінції Шаньдун.
Підлітки стверджують, що під час стаціонарного лікування їх відправляли на електрошок за порушення будь-якого з 68 правил лікарні, повідомляє газета ChinaDaily.
Так, пацієнти "отримували розряд" силою 200 міліампер за те, що закривалися в туалеті, їли шоколад, чи невчасно вживали ліки; або без дозволу гойдалися в кріслі головлікаря.
Іншим видом терапії в клініці доктора Яна є публічна самокритика, а також покаяння перед батьками на колінах. Зрозуміло, що про доступ до "всесвітньої павутини" в лікарні мови не йде.
Курс лікування в цьому госпіталі коштує шість тисяч юанів (878 доларів), а юних пацієнтів туди зазвичай приводять батьки за допомогою хитрих прийомів.
Сам доктор Ян Юнсін називає свій метод "хрестовим походом проти інтернет-залежності", а лікування електрошоком - "розслаблювальною терапією".
Батьки, які відправляють на лікування дітей, теж вважають нову методу вірною.
8 листопада 2008 року в КНР інтернет-залежність була офіційно визнана психічним розладом. Це поняття закріплене в першому в своєму роді для Китаю документі "Стандарти діагностики інтернет-залежності". Симптоми, за словами психіатрів, нагадують наркотичну залежність. У китайських ЗМІ вже з"явилися повідомлення про випадки з летальним результатом через надмірні цілодобові онлайн-ігри.
Лікарі вважають, що надмірне захоплення віртуальним світом нерідко призводить до проблем в реальному житті. Так, за опублікованими на початку листопада даними пекінського управління суспільної безпеки, 76% злочинів серед підлітків в тому або іншому ступені мотивовані пристрастю до онлайн-ігор.
На початок 2008 року в Китаї було зареєстровано більше 40 мільйонів користувачів онлайн-ігр. Доходи від ігрової індустрії перевищили 1,5 мільярда доларів, а до 2012 року, за прогнозами, досягнуть 4 мільярдів.
Коментарі