"Риючись в букіністичному магазині в Прінстоні, штат Нью-Джерсі, я виявила том віршів - хайку і танка, перекладений англійською в 1977 році. Вірші були написані японськими поетесами з 7-го по 20-й століття та представляли всі основні стилі свого часу - від класичних до сучасних шкіл. Мене відразу до них потягнуло. Поки я читала ці алюзійні і багаті на образи твори, зрозуміла, що хочу зробити їх фотографічні еквіваленти, - розповідає фотограф Бріжит Карнохан.
Так з'явилася фотосерія "Плавучий світ", в якій Карнохан показала жіночність, світ чуттєвості, хризантем і квітучої вишні.
"Плавучий світ" стосується понять світу скороминущого, непостійного, з швидкоплинною красою, відокремленого від тягот мирського, буденного. Для цих поетес - їх імена каліграфічно виведені на кожному зображенні - світ зосереджений на любові, тузі за почуттями і коханим, смутку за втраченою любові, на роздумах про її загадковістьі. Основною метафорою служать краса природного світу, його квіти, пейзажі, місяць і зміна пори року".
Бріжит Карнохан фотографує з десятирічного віку. В її творчості простежується чітка мета - створювати красу. "Мода минає, а краса залишається", - каже Карнохан.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фотограф Френк де Малдер: на межі того, що заборонено
Коментарі