Ексклюзиви
Четвер, 28 жовтня 2010 11:13

Читання думок і запис снів можуть стати реальністю

Читання думок і запис снів можуть стати реальністю

Американські дослідники стверджують, що знайшли спосіб електронного запису і розшифровки снів.

Учені запевняють, що їх метою є не підглядання за чужими снами, а розуміння процесу сновидінь, пише ВВС.

"Звичайно, ми б дуже хотіли навчитися бачити чужі сни", - зізнався при цьому керівник проекту доктор Моран Серф.

Метою проекту доктора Серфа є створення приладу, який дозволив би психологам відобразити сновидіння з допомогою електронної картинки мозкової діяльності.

У ході експериментів з'ясувалося, що коли доброволець, наприклад, думав про Мерилін Монро, у його мозку активізувався конкретний нейрон.

Показуючи учасникам експерименту набір різних картинок, доктор Серф і його колеги змогли виокремити нейрони, що відповідають за певні образи і поняття, які в кожному конкретному випадку узагальнювались в індивідуальну базу даних.

У результаті, спостерігаючи за тим, як і в якій послідовності активуються конкретні нейрони, вчені отримали можливість "читати думки" добровольців.

Доктор Серф охоче визнав, що до створення машини для запису снів ще дуже далеко, однак для існування такого приладу є всі теоретичні можливості.

Наступним кроком, за словами ученого, став би перегляд снів "з боку": так би мовити, спостереження за снами в реальному часі, разом із сплячою людиною.

На початковому етапі дослідники могли виділяти образи і поняття, вже внесені в базу даних, але теоретично ця база може розширюватися безкінечно.

Втім, клінічний психолог і фахівець зі сновидінь доктор Родрік Онер не вірить, що нова технологія буде корисна в терапевтичних цілях, хоча і визнає певний академічний інтерес в цій справі.

"Для глибокого розуміння сну необхідний весь його складний контекст", - вважає доктор Онер.

Інша проблема методу полягає в тому, що для спостереження за активністю нейронів необхідно хірургічно імплантувати людям у мозок спеціальні електроди.

Дослідження базувались на роботі з особами, яким електроди були імплантовані для контролю і лікування епілепсії.

Однак, на думку доктора Серфа, сенсорні технології розвиваються такими темпами, що незабаром можна буде спостерігати за діяльністю мозку без хірургічного втручання.

А це, у свою чергу, відкриє нові, раніше небачені можливості.

"Було б чудово, якби ми могли читати думки людей, які не можуть спілкуватися з нами іншим способом, наприклад, якщо вони перебувають у комі", - пояснює доктор Серф.

Як повідомляла Gazeta.ua, американський учений Рей Курцвейл прийшов до висновку, що в найближчі два десятиліття люди навчаться створювати резервні копії всіх своїх спогадів.

Зараз ви читаєте новину «Читання думок і запис снів можуть стати реальністю». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 888
Голосування Андрій Шевченко залишить збірну України після Євро-2020?
  • 1) так, разом з італійськими помічниками перейде до "Мілана"
  • 2) ні, захоче зіграти як тренер на Кубку світу-2022
Переглянути
Погода