МНС просить українців обережніше поводитися з термометрами, - з початком епідемії грипу в підрозділи МНС надходять численні повідомлення про пошкодження скляної оболонки цих приладів і витікання ртуті.
Тільки у Чернігові з початку листопада зафіксовано 11 таких випадків.
Як повідомляє прес-служба МНС, у разі пошкодження приладу і розливу ртуті треба подзвонити в оперативно-рятувальну службу МНС за номером "101".
При цьому необхідно негайно вивести з приміщення всіх людей, максимально ізолювати забруднену кімнату, закрити двері і відкрити вікна.
Органи дихання можна захистити вологою марлевою пов"язкою. Після перебування в зоні, забрудненій парами ртуті, потрібно змінити одяг, прийняти душ, почистити зуби, прополоскати рот 0,25%-ним розчином марганцю.
Ртуть дуже токсична, випаровується навіть при кімнатній температурі і може потрапити в організм людини через шкіру, органи дихання, травлення і слизову оболонку.
При сильному отруєнні ртуть викликає токсичний шок, болі в животі, металевий присмак у роті, можлива також блювота з кров"ю і гостра ниркоподібна недостатність, підвищена збудливість, порушення зору.
Потерпілі також можуть втратити орієнтацію в просторі, іноді буває тремтіння кінцівок.
За матеріалом ЛIГАБiзнесIнформ
Коментарі