середа, 21 жовтня 2009 11:04

Астрономи зробили фото галактики за 60 млн світлових років від Землі

Астрономи Європейської південної обсерваторії опублікували знімки спіральної галактики NGC 1448, на яких видно залишки двох вибухів наднових. Про це повідомляється на сайті ESO.

NGC 1448 розташовується на відстані 60 мільйонів світлових років від Землі. На знімках добре видно яскраве оточення навколо центру, що створюється великою кількістю молодих зірок. Так само на знімку помітні останки наднових: SN 2003hn у правому верхньому кутку у вигляді червонуватої плями і SN 2001el в центрі у вигляді синьої крапки. Вибухи цих наднових відбулися у 2003 та 2001 роках відповідно.

Фотографія є результатом обробки зображень, отриманих за кілька років спостережень. Основним інструментом для спостереження служив масив телескопів VLT, який розташовується в Чилі на горі Паранал. До складу масиву входять 8 телескопів, 4 з яких мають дзеркала діаметром 8,2 метра.

Для роботи VLT використовує так звану адаптивну оптику - систему, яка коригує спотворення, що вносяться до зображення атмосферою. Однією зі складових частин такої системи є потужний лазер, промінь якого дивиться в небо.

Зовсім недавно ESO опублікувало інші знімки, зроблені телескопом VLT. Мова йде про фотографії "зоряного котла" RCW 38 - регіону космосу, де молоді світила знищують один одного.

За матеріалом: Лента.Ру
Зараз ви читаєте новину «Астрономи зробили фото галактики за 60 млн світлових років від Землі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути