Хірург-пенсіонер із Сент-Луїса (штат Міссурі, США) Арнольд Ленді запатентував водолазний костюм. Головною особливістю винаходу є балон з "рідким повітрям" - особливою рідиною, збагаченою молекулами кисню.
Принцип дії винайденого спорядження досить простий. "Рідке повітря" зі звичайного водолазного балона подається в шолом. Потім заповнює весь вільний простір навколо голови і витісняє повітря з легенів, носоглотки і вушних порожнин. Вуглекислий газ, який виділяється при диханні, виходить через певну подобу зябер, прикріплених до стегнової вени на нозі.
Подібний водолазний костюм допоможе подолати головну проблему пірнальників - кесонну хворобу, яка спостерігається при швидкому піднятті з глибини. Її причиною є перехід розчинених у тканинах газів назад у газоподібний стан. При цьому кисень поглинається кров'ю, тоді як азот, гелій і водень не можуть бути швидко поглинені і утворюють пухирці. Вони закупорюють судини і можуть призвести до тяжких уражень внутрішніх органів. Через декомпресійну хворобу глибина занурення з аквалангом обмежена. Рекорд нині становить 318 метрів. Його встановив Нуно Гомез у 2005 році.
У той же час, як вважає Ленді, при вдиханні рідини такого ефекту не спостерігається. Він пояснює це тим, що головна проблема полягає в подоланні блювотного рефлексу і природного інстинкту, який перешкоджає вдихання рідини. На допомогу пірнальникам відставний хірург придумав спеціальний, схожий на середньовічні лати нагрудник. Прилад стискає діафрагму і сприяє вдиханню рідини.
Коментарі