— Донька в секунду закотила очі, посиніла, з рота пішла піна. Я до неї: "Оля, Оля! Що сталося?" Вона вже не могла відповісти, — пригадує 73-річна Богдана Заболотна з міста Тернопіль.
20 січня її донька 42-річна Ольга Амбіцька померла після візиту лікаря-невропатолога із комунальної міської лікарні №2. У жінки чотири роки тому відмовили ноги. Мала доброякісну пухлину в шийному відділі хребта. На операцію не погодилася, боялася ускладнень. Отримала І групу інвалідності. Лікар прийшла для обстеження, щоб її продовжити.
— Вона взяла доньчині ноги і почала ними рухати. Олю застопорило. Не могла поворухнутися. Я казала лікарці, що в неї ноги спазмують. Треба почекати, щоб відпустило. Але вона не послухала. З натугою, силою згинала і розгинала кінцівки. Тоді стала перевіряти чутливість тканин. Колола голкою в живіт. У цей момент Олі зробилося погано, — розповідає Богдана Павлівна.
Ольга Амбіцька виховувала двох дітей — 21-річну Наталію та 13-річного Олександра.
— Мама просила лікарку припинити. Казала, їй зле. Що саме з нею робиться, не могла пояснити, — каже донька Наталія.
Рідні жінки звернулися до поліції.
— Діти бігали біля мами, водою поливали. Просили лікарку допомогти, бо Олю скорчило. Такого раніше не було. Відповіла, що нічим не поможе. Порадила викликати "швидку". Одяглася й пішла, — говорить сестра покійної Наталія Букіта, 39 років. — Лікарі, які приїхали на виклик, констатували смерть. Розтин показав, що сестра померла від тромбу. Був у нозі. Коли нею почали різко рухати, обірвався і пішов у серце.
— Відкрили кримінальне провадження про умисне вбивство, — каже Сергій Крета з обласної поліції. — Звернулися до обласного управління охорони здоров'я, щоб створили фахову комісію і провели власну перевірку.
Колеги лікарку виправдовують.
— Вона настільки в стресі, що не могла навіть пояснення написати. Руки тряслися. Відправив на лікарняний, — каже Віктор Кміта, головний лікар комунальної міської лікарні №2. — Смерть пацієнтки була невідворотна, відірвався тромб. Навіть в умовах стаціонару 90 відсотків таких людей помирають.
— Маніпуляції невропатолога могли спричинити тромбоемболію пацієнтки. Але якщо хвора мала тромб, він міг обірватися у будь-який інший момент, навіть коли б жінка трохи натужилася. Перевірити його наявність у домашніх умовах неможливо. Для цього потрібна спеціальна діагностика, — каже 42-річний Олександр Рильцов, завідувач терапевтичного відділення Харківської міської поліклініки №5.
"Хай помирає, що я зроблю?"
У червні торік у Тячівську районну лікарню на Закарпатті після бійки привезли чоловіка. Хірург його оглянув і відпустив додому. Медичної допомоги не надав. Удома чоловік помер. Мав множинні переломи ребер, ушкоджені легені.
29 березня 2016-го в Івано-Франківську біля обласної дитячої лікарні чоловікові стало зле. Він упав, розбив голову, його судомило. Люди звернулися за допомогою до завідувача консультативної поліклініки Богдана Марусика. Сказав: "Хай помирає, що я зроблю?" До чоловіка таки вийшли хірург і невропатолог. Надали допомогу й відпустили додому. Марусик отримав догану.
У січні цьогоріч лікар онкологічного відділення районної лікарні на Закарпатті відмовився покласти на стаціонарне лікування хвору на рак мешканку села Клячанове Мукачівського району. Триває слідча перевірка.
Коментарі