П'ять років минуло із дня вбивства Павла Шеремета. Журналіст, виконавчий директор порталу "Українська правда" загинув у центрі Києва 20 липня. Авто, яким їхав на роботу, підірвали. Йому було 44 роки.
Саморобний вибуховий пристрій потужністю 600 г у тротиловому еквіваленті закріпили на днищі машини під водійським сидінням, установили експерти.
Імена підозрюваних в організації та вбивстві Шеремета назвали 12 грудня 2019-го на брифінгу за участі президента Володимира Зеленського, тодішніх генерального прокурора Руслана Рябошапки й міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.
Це — військовий Андрій Антоненко, лікарка Юлія Кузьменко та військова медсестра Яна Дугарь. Громадськість обурювалася: затримали випадкових людей, знехтували презумпцією невинуватості. Справу називали шитою білими нитками, політичним тиском на волонтерів.
Антоненка звільнили під домашній арешт у квітні цьогоріч після 505 днів у слідчому ізоляторі. Кузьменко відпустили під домашній арешт у серпні торік, вона провела понад сім місяців у в'язниці. Дугарь із самого початку тримали під нічним домашнім арештом, а торік суд зняв з неї електронний браслет. Усі троє заперечують причетність до вбивства. З 2020 року цією справою займається суд.
— Із 26 томів розглядають 18-й. У перших ідеться про те, що Павло Шеремет був убитий. Цього ніхто не заперечує, — розповідає в одному інтерв'ю Юлія Кузьменко. — А ось з доказами щодо нас відбуваються дивні речі. Один том присвячений огляду моєї сторінки в соцмережі. Ще один — огляду сторінки Андрія, і ще один — огляду сторінку Яни.
Справу щодо організаторів, замовників і виконавців виділили в окрему в червні торік. Її досі розслідують.
У міністерстві не хочуть коментувати справу
У роковини смерті на місці загибелі Шеремета на перетині вул. Івана Франка та Богдана Хмельницького зібралися кілька десятків людей. Прийшли з квітами до пам'ятника, встановленого рік тому. До нього прикріплений фотопортрет загиблого з написом "Політична справа Павла Шеремета".
— Сподіваюся, незабаром зможу поговорити з новим міністром внутрішніх справ Денисом Монастирським. Ми хотіли зустрітися напередодні, але в міністерстві не хочуть коментувати справу. Вважають, що це вплине на рішення суду, — каже головна редакторка "Української правди" 34-річна Севгіль Мусаєва.
Увечері активісти зібралися біля будівлі Міністерства внутрішніх справ. Вимагали знайти замовників і справжніх убивць Павла Шеремета.
Коментарі