У Вінниці за приписом Міністерства охорони здоров'я закрили підприємство "Імунолог". Воно — єдине в Україні, що виготовляло ліки та проби від алергій. Без його продукції та обстеження залишилися майже 100 тис. хворих.
— Зараз, бачте, під кофту вдягаю ситець, ллянку, а кофту аж поверх, — каже 72-річна Надія Романенко із села Сосонка під Вінницею. Понад 30 років хворіє на алергію. Найгірше переносить цитрусові, бур'яни та вовняні тканини. — Врачі заборонили навіть одягати атласні ліфчики.
Вона вживала ліки від алергії виробництва "Імунолога". Тепер опинилася без них.
— Як прийде весна, то буде мені біда, — зітхає. — В городі тільки нагнуся в бур'яни, лице аж пашить, на тілі виступають покрасніння.
Міністерство охорони здоров'я зобов'язало підприємства з виготовлення ліків та проб удосконалити технологію.
— Держлікінспекція МОЗу заборонила виготовляти антиалергенні ліки, бо наше оснащення не відповідає новим стандартам, — пояснює 65-річний Борис Пухлик, директор "Імунолога". — Хоча, якщо чесно, на кінцеву якість продукту то не впливає. Саме виробництво препарату коштує дешевше, ніж його аналізи та документація. Кожну партію та серію препаратів ми відправляємо на перевірку до Києва.
Керівництво виділило 1 млн грн на вдосконалення виробництва.
— Краще ці гроші потратили б на нове приміщення, — говорить Пухлик. — Знаходимося у жилому домі, люди жалуються. Кажуть, радіацію підіймаємо. Хоча більш шумного, ніж холодильник, у нас нічого не має. Просили грошей у Ахметова. Відповів письмово, що це не його профіль. Порошенко взагалі не відповів.
Відновити виробництво планують у квітні.
— Ліки від алергії треба пити щодня і довічно, — додає Пухлик. — Алергія не лікується, но можна приостановити розвиток симптомів.
Із відкриттям виробництва медикаменти подорожчають на 50%.
— Нам треба вкладені в ремонт гроші вернути, — пояснює директор. — Бо залишимося без штанів. Не зможемо платити ні за землю, ні за воду, ні за газ. Провірка добилася підняття цін. А больні будуть обходити те лєчєніє десятою дорогою. Люди скаржаться, звонять. Мінздрав не радий, що це зробив. Я куди міг жалувався.
Коментарі
4