39-річний Станіслав Синюк отримав 27 596 гривень компенсації від "Укравтодору" за те, що понівечив на дорозі свою "Хонду Акорд".
— Я живу в місті Буча, а працюю в Києві, — розповідає чоловік. — Увечері 2 березня 2010 року повертався додому Гостомельським шосе. Їхав повільно, за фурою. Тут мене як трусане. Зупиняюсь, виходжу. У машини пробились два колеса, тріснув диск. На сервісі замінили ще й гальмівні супорти, підшипники й амортизатори. Подивився на ту яму. Вона метр на півтора, углиб стала пластикова півторалітрова пляшка. Доки стояв, у яму в'їхали ще п'ятеро. Всі стали поряд, міняли колеса.
Чоловік викликав міліцію, двох водіїв попросив засвідчити аварію.
— Даїшники склали протокол, наступного дня обіцяли приїхати з дорожньою службою і зафіксувати пошкодження дороги. До наступного дня яму залатали, а в моєму протоколі вже значились "невеликі пошкодження дороги в рамках допустимої норми". Тоді я написав скаргу до Департаменту ДАІ, надав фотографії й список свідків. Ще три місяці їздив до даїшників, давав свідчення, умовляв свідків, щоб приїхали й підтвердили.
Чоловік подав до суду. Вимагав, щоб "Укравтодор" компенсував витрачені на ремонт гроші.
— Дорожники захищалися до останнього, — каже. — Спочатку казали, що та яма могла бути де завгодно. Це спростовували мої фотографії місцевості. Оболонський райсуд столиці таки визнав їхню провину, але в постанові була купа помилок. Щоб рішення вступило в силу, чотири місяці їх виправляв. Потім рішення передали до Святошинського райсуду, там ще три місяці розглядали питання. Потім ще півроку добивався самої виплати. Інстанції мали обмінюватися листами, а в них не було ні конвертів, ні марок. Я купував сам. Гроші отримав за два з половиною роки після аварії.
Як добитися відшкодування
1. Зафіксуйте пошкодження на фотоапарат або відеореєстратор. У кадрі має бути яма, авто й нерухомий елемент, за яким можна ідентифікувати місцевість: дорожній знак, магазин.
2. Знайдіть свідків аварії й запишіть їхні контактні дані.
3. Викличте інспекторів ДАІ.
4. Простежте, щоб інспектор склав протокол порушення саме на "Укравтодор", а не на неуважність водія.
5. Усі збитки мають бути документально підтверджені.
6. Позивайтесь до суду. Послуги юриста обійдуться близько 10% від суми відшкодування.
Коментарі