
— У моего брата Даша — единственная дочь. Он весь черный. А что с матерью, вообще не могу передать. У нас лампадка до сорока дней будет гореть. И снова будем ждать встречи с нашей девочкой. А потом будем плакать до конца своих дней, — каже Валерія Павлова з Москви. Вона — тітка 19-річної Дарини Павлової. 28 липня дівчина з гострими нападами болю в животі потрапила в міську лікарню №3 Кременчука на Полтавщині. Лікарі вирішили, що це апендицит. Прооперувати не встигли.
— Медсестра подала анестезіологу балон із газом аргон замість кисню, — коментує керівник Полтавської обласної міліції 39-річний Олег Бех. — Пацієнтка задихнулася на операційному столі.
Рідні не вірять в офіційну версію. У смерті звинувачують лікаря.
— Що б не робила медсестра, вся відповідальність — на лікареві. Ви розумієте, що таке аргон? Сумніваюся, що він є у звичайних лікарнях. Цей газ використовують при реанімації, а не перед операцією, — каже Валерія Павлова.
При вдиханні аргону людина непритомніє, за кілька хвилин помирає. За непідтвердженими даними, наконечники трубок двох балонів — кисню та аргону — були однакового кольору.
— Аргоном очищують повітря в операційній. Іноді обробляють розрізи під час операції. Він нетоксичний. Але при тривалому контакті людина задихається, непритомніє. У державних лікарнях аргон буває дуже рідко, бо дорогий. Я ні разу з ним не працювала, — розповідає медсестра-анастезист із Полтави. Має 20-річний стаж роботи. Просить не називати її ім'я. — Але сплутати кисень із будь-якою іншою речовиною неможливо. Він завжди у синьому балоні. Думаю, медсестра була недосвідчена. В операційній може трапитися всяке. Часто медсестра сама вводить пацієнта в наркоз. Хоча лікар, звісно, має бути поруч — це його обов'язок.
— Ми думаємо, що у Даші пішла реакція на наркоз. У неї проб на алергію не взяли, хоч вона і попереджала, що може бути реакція на медикаменти. В історії хвороби написали, що вона сказала про алергію на фрукти.
За 15 хв. до смерті Даша телефонувала матері.
— Мати була в Харкові. Як подзвонила дочка — поїхала в Кременчук. Даша заспокоювала: нічого страшного, це нескладна операція. А коли жінка приїхала — дитина була мертва. Лікарі про це сказали лише за 4 години. Увесь цей час бігали, підчищали історію хвороби, домовлялися про свідчення. Потім написали, що вона відмовилася від УЗД, — продовжує Валерія. — Насправді, їй лікар сказала: УЗД — це зайва трата грошей, і так зрозуміло, що апендицит. Та коли зробили розтин — ніякого запалення апендикса не було. В Даші був розрив кісти правого яєчника.
Дарину Павлову поховали в Бєлгородській області Росії. Звідти родом її мати.
— Чудова дівчинка була. Любила Ремарка і Булгакова. Перед смертю читала "Ніч у Лісабоні" Ремарка. Поклали їй книжку в труну. Даша була чистюнею — у неї все мало бути ідеально розкладене по поличках, — говорить Валерія Павлова.
— Дашок — це був світлий ангелик. Називала її аристократкою, бо мала витончені манери, — каже 19-річна Роксолана Борисюк, подруга Дарини.
Павлова вчилася в Харківській юридичній академії імені Ярослава Мудрого. У Кременчуці проходила практику після другого курсу.
Лікар і медсестра, які готували дівчину до операції — пішли у відпустки. У лікарні триває службове розслідування.
— Звільнити чи відсторонити їх від роботи не можемо. Потрібні документи від слідчого чи рішення суду, — каже Вадим Українець, головний лікар Кременчуцької міської лікарні №3. — Більше не коментуватиму, бо підписав документи про таємницю слідства.
Медикам загрожує обмеження або позбавлення волі на два роки. Їм можуть заборонити займатися медичною практикою на п'ять років.
— У справі фігурують двоє — медсестра-анастезист, яка відповідала за підключення апаратури, і лікар-анастезіолог. Реакція в дівчинки пішла після наркозу. Міліція вилучила балон з аргоном, історію хвороби. Триває низка експертиз, в тому числі хімічна — перевіряють газ, — каже 30-річна Анна Васенко з міліції Кременчука.
Коментарі