— Спочатку нас трясонуло, — розповідають хворі з Луганської міської лікарні N7. — Потім почувся грюкіт і палати впали — з п"ятого поверху на четвертий. Ті, що були під нами, звалилися на третій.
18 січня о 8.50 у реанімації Луганської міської лікарні N7 по вул. Шеремета, 1 вибухнув кисневий балон. Хвиля зруйнувала стіну на четвертому поверсі й міжповерхову перегородку. З одного боку приміщення разом із цеглою вилетіли сім вікон, з іншого — 12.
— Ми знаємо лише попередню причину, — каже заступник міського голови Луганська Маноліс Пилавов. — Балон вибухнув, коли працівники лікарні переганяли кисень з одного в інший.
9.30, понеділок. Біля лікарні метушаться пожежні, газовики, журналісти. Загалом понад 200 осіб. Міліціонери утворили живий ланцюг — не пропускають зівак. Навколо тупцюють родичі хворих. Перепитують, чи немає їхніх близьких у списку загиблих.
— Загиблих троє, — говорить заступник міського голови. — Це працівники лікарні.
— Кажуть, там ще один балон травить, — перешіптуються відвідувачі. — Може ще раз гахнути.
Кожні кілька хвилин із лікарні виносять на ношах хворих. Переважно це літні люди. Закутані в ковдри. Деяких вивозять на інвалідних візках. За годину виносять понад 20 осіб. На вулиці — -15°С.
Загиблих троє. Це працівники лікарні
В епіцентрі вибуху перебувало 22 особи. На першу дня під завалами лишалося 19. Із-під руїн чути крики. Рятувальники намагаються дістатися до людей.
— Моя жінка якраз пішла на п"ятий поверх, за рентген платити, — нервує сивий чоловік. Його теж не пускають усередину. — Лікарі кажуть, що її нема у списку загиблих. Наче найбільше постраждали медики.
На п"ятому поверсі — кардіологічне відділення, на четвертому — пульмонологічне.
Кожна палата реанімації має бути обладнана кисневим балоном. У лікарні їх постачають через централізовані медичні бази. Висота балона 175,5 см, діаметр — 22 см, корпус пофарбований у синій колір. В один балон об"ємом 40 л стискують 6 "кубів" повітря. Тиск усередині — 150 атмосфер.
Коментарі
2