Ексклюзиви
середа, 21 грудня 2011 07:30

"Риба здихає кожні три неділі"

Автор: фото: Інна Іщук
  Річка Золотоношка протікає Золотоніським районом Черкаської області. Дачники не беруть з неї воду для поливу городини
Річка Золотоношка протікає Золотоніським районом Черкаської області. Дачники не беруть з неї воду для поливу городини

У річку Золотоношку щотижня виливають неочищені стоки з райцентру Золотоноша Черкаської області.

— Сьогоднішня Золотоношка — помийна яма, — каже черкасець 70-річний Микола Заруба. Він має дачу у товаристві "Труд" за селом Чапаєвка Золотоніського району. Хата за 100 м од річки. — Місто скидає сюди нечистоти років 15 підряд, із кожним роком усе більше. Як холодно, то хоч дихати є чим. А влітку дуже смердить, риба зверху плаває. Здихає кожні три неділі. Не встигає виводитися, як новий цикл викидів.

Микола Якович щоліта живе на дачі.

— З тою Золотоношкою стид і срам, — додає його сусідка 76-річна Любов Портянко. — Свою дачу я получила 1989 року. Тоді це було золото, а не річка. Ми купалися. А зараз підійти боїмося. Щось як випустять, то вдержатися не можна.

Нечистоти потрапляють у воду, бо очисні споруди недобудовані.

— Їх реконструюємо з 2002 року, — пояснює 41-річний Олег Масло, заступник мера Золотоноші. — Отримували фінансування з держави, але гроші виділяли маленькими траншами, жодного разу до кінця не довели.

Торік на реконструкцію очисних споруд дали 11 млн грн. Використали 4 млн.

— Установили німецьке обладнання, зремонтували три первинні відстійники, лагодимо решту, — продовжує Олег Масло. — Торік  київська фірма виготовила проект "Ліквідація надзвичайної ситуації на очисних спорудах міста Золотоноша". Досі не закінчений. Будівельна компанія, що здійснювала ці роботи, влітку припинила працювати. Усе це локальне вирішення проблеми, а не комплексне. У нас є підприємства, які скидають забруднені стоки, а власних очисних не мають. Приміром, "Сильвер Фуд" із виготовлення консерви. У них перевищення у 10 разів. Власники кажуть, що їм краще закритися, ніж робити очисні. Так само викидає стоки маслоробний комбінат, райлікарня, підприємство "Золотоношам'ясо". Є такий показник у стоках — "біологічне споживання кисню". Норма не більше 450 міліграмів на кубометр. Деякі підприємства скидають по 2 грами. Загальні міські очисні споруди можуть знизити його максимум на 15 міліграмів. Ми ці підприємства штрафуємо, але в суді справи розвалюються. Бо товариство "Веста", яка керує очисними, юридично не може ліквідовувати стоки, бо споруди в неналежному стані.

Зараз ви читаєте новину «"Риба здихає кожні три неділі"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути