До п"яти років колонії загрожує касирці
27-річній Наталії Вишнєвській із Донецька. Її звинувачують у недбальстві, бо не змогла врятувати гроші від грабіжників. Із 21 червня справу розглядає Київський районний суд Донецька.
Торік 11 листопада невідомі пограбували два банки в центрі Донецька. "Фінанси та кредит" на вул. Університетській — о 10.07, за 23 хв. обчистили "Правексбанк" на перехресті Університетської та просп. Панфілова. Міліціонери переконані, що діяла одна група. Намагаються її спіймати.
— На той момент я пропрацювала чотири з половиною місяці, — згадує Наталія Вишнєвська. — Сиділа на робочому місці, готувалася до інкасації: перелічувала й пакувала гроші. Неперелічена частина лежала у столі, пораховану складала в сейф. Він був відчинений, бо ж роботу не закінчила. Чую — хлопок. Нічого не бачила, бо жалюзі каси були закриті. Потім крик: "Лежать! Ограбление!" — й автоматна черга.
Наталія перелякалася.
— Рвонула в сусідню касу, до Віки, — продовжує. — Забилися разом під стіл. Потім розлетілося скло, застрибнув чоловік з автоматом. Спитав за гроші, став скидати в пакет все, що потрапляло під руку. Я боялася тиснути тривожну кнопку, бо він на нас дивився.
Директор ховався в туалеті
Касирки вилізли з-під столу, коли нападників уже не було. Ті забрали 1 млн грн.
— Потім з"явився директор. Він ховався в туалеті, — каже Наталія.
Відділення "Правексбанку" не було обладнане камерами відеоспостереження. Каса Вишнєвської не мала куленепробивного скла, охоронець був хворий.
19 травня прокуратура Київського району порушила кримінальну справу. Наталію звинуватили в службовій недбалості, яка спричинила тяжкі наслідки. Мовляв, гроші мають лежати в банківському сховищі або в особистому сейфі касира, але не в столі.
— Хочуть покращити показники, — переконана Наталія. — Я, як узнала, в лікарню із серцем злягла. Слідчий там мене щодня діставав, грозив засадити в психушку. Як мене можуть судити за халатність, якщо касир не є посадовцем, відповідає лише за недостачу? Я не порушила жодної інструкції. Не можу ж залізти з грошима всередину сейфа, закритися, поставити його на сигналізацію і всередині перелічувати.
Наталія незамiжня. Закінчила математичний факультет Донецького національного університету, винаймає кімнату. Її мати й сестра живуть у місті Торез. У "Правексбанку" отримувала 1,2 тис. грн щомісяця. Звільнили за скороченням, тепер безробітна.
— На адвоката грошей не маю, — зітхає. — Мені дали безкоштовного, але той одразу натякнув, що бесплатно нічого не робитиме. Підсунув на підпис чисті бланки протоколів. Я не підписала, то справу передали до суду й так. Змогла прочитати тільки 15 сторінок, бо решту не пронумерували й не підшили.
У Донецьку найчастіше грабують "Правексбанк"
Останніми роками в Донецьку сім разів нападали на відділення "Правексбанку". Під час першого нападу вбили охоронця, під час другого — поранили чоловіка, який прийшов улаштовуватися на роботу. У грудні 2008 року пограбували два відділення — у Кіровському та Калінінському районах. На перше нападали тричі. Востаннє обчистили відділення в Київському районі — у квітні 2010-го. Щоразу забирали від 100 тис. до 1 млн грн. Міліціонери кажуть, що винні керівники установ, які заощаджують на безпеці.
Коментарі