пʼятниця, 15 вересня 2017 06:25

Перед загиблим воїном закрили ворота каплиці

У місті Лохвиця на Полтавщині представники Московського патріархату не пустили в цвинтарну каплицю відспівати бійця АТО 38-річного Сергія Войтера. Закрили ворота перед процесією.

— Двері зачинилися, тільки-но ми показалися у воротах. Московський патріархат найняв спеціальну людину, яка вирішує — впускати чи ні. Священиків Київського патріархату на дух не переносять. Я з ними три роки воюю. Недавно ховали двох пенсіонерів. Процесію, яку вів я, в капличку не пустили. Що вже говорити про загиблого воїна, — каже священик Київського патріархату Всеволод Бігун, 27 років.

— Капличку на Благовіщенському кладовищі збудували кілька років тому на честь померлого місцевого депутата міськради. Він був прихильником Київського патріархату. Його син — заможна людина, живе в Росії, має там бізнес. Пішов проти волі померлого батька й віддав каплицю в розпорядження Московського патріархату. Їхні попи в Лохвиці жирують. Мають церкву в центрі міста, ще одну капличку при лікарні. А Київському ніяк не можуть виділити землю під будівництво храму, хоча така ділянка є. Прихожани ходять в єдину церкву на околиці міста, — говорить 59-річний Микола Голінько, депутат Лохвицької районної ради.

Сергій Войтер народився в Росії. Там служив у Головному розвідувальному управлінні. Був офіцером. Коли пішов у відставку, із дружиною та донькою переїхали до України. Оселилися у Лохвиці. 2014-го відправився на війну добровольцем. Воював у батальйоні "Донбас". Згодом підписав контракт. Службу продовжив у 58-й бригаді. Мав позивний "Лоза".

Зараз ви читаєте новину «Перед загиблим воїном закрили ворота каплиці». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути