1 вересня вбили 64-річного Миколу Шитюка. Був професором Миколаївського національного університету ім. Василя Сухомлинського. Його тіло із 17 ножовими пораненнями у спину, шию та груди знайшли в орендованій на 3 год. квартирі на Центральному проспекті Миколаєва.
— Раньше сдесь этого мужчину не видели. Говорят, хазяйка стала звонить ему, когда время вышло. Не отвечал, — каже місцева жителька Олена Ревуцька, 42 роки. — Власниця приїхала подивитися, що сталося. Лежав у кімнаті мертвий. Зі спини стирчав ніж, закривавлена ручка від нього валялася поряд. Це проклятий будинок. 2012-го тут зґвалтували Оксану Макар.
Професор Шитюк був одним із найвідоміших дослідників Голодомору 1933 року. Написав понад 200 наукових робіт на цю тему.
— Напередодні його загибелі ми весь день були разом на роботі, — розповідає колега 30-річний Дмитро Нефьодов. — Потім ще близько дев'ятої вечора телефонував до нього. Про плани зустрічатися з тим родичем не говорив. Не скаржився, що отримував погрози.
Шитюка вбили через сімейний конфлікт, за версією слідства. За підозрою у вбивстві 2 вересня затримали далекого родича професора Артема Соколюка, 24 роки.
— Підозрюваний розповів, що квартиру орендував саме професор. Про зустріч вони домовилися телефоном заздалегідь, — каже Віктор Прокудін із поліції Миколаївської області. — Мали вирішити особисті питання. Які саме — затриманий не пояснює.
Центральний районний суд Миколаєва 3 вересня взяв Артема Соколюка під варту без права на заставу. За умисне вбивство йому загрожує 15 років тюрми.
— Я не відкидав би версію з російським слідом у трагічній смерті професора, — говорить 44-річний Олексій Савченко, голова Миколаївської облдержадміністрації. — Він шукав відповіді на питання, на які радянська влада наклала табу.
Коментарі