— Докази про невинуватість Сергія в суді ігноруються. Але юридична позиція захисту сильна, — каже волонтер 34-річний Роман Сініцин.
— Адвокати Стерненка впевнені, що отримають перемогу, зокрема в Європейському суді з прав людини. Там справи про політичне переслідування розглядають невідкладно.
Два колишні генпрокурори говорили, що до нападів на Стерненка причетна поліція. Тому слідство передали в СБУ. З новою керівницею Офісу генпрокурора Іриною Венедіктовою зустрічався міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Говорили про резонансні справи, зокрема "вбивство Івана Кузнєцова". Про що це свідчить?
— Зі справи стирчать вуха помічника міністра МВС Дмитра Головіна (колишній начальник обласної поліції. — ГПУ). Він причетний до другого нападу на Сергія. І це не домисли, це є в матеріалах справи. Доки ми маємо Авакова, нереформовану структуру й ручні керовані правоохоронні органи — ніхто нікого шукати чи карати не буде.
Один із нападників на Сергія — Олександр Ісайкл — виїхав за кордон. СБУ оголосила його в розшук — за звинуваченням у хуліганстві й паралельно з підозрою Стерненку. Йому дали втекти?
— Нападника не шукають. Якби значився в базі Інтерполу, його затримали б на першому кордоні. У жодному з нападів на Стерненка не намагалися знайти замовників. А навпаки — виводили з-під удару своїх людей.
Які проблеми системи оголяє ця справа?
— Некомпетентність, ручне керування й тотальну кругову поруку правоохоронних органів.
Які наслідки це може мати для країни?
— Непрогнозовані. Є запит на справедливість. Бо люди не відчувають себе захищеними. Громадський спротив може спалахнути будь-якої миті й матиме невідворотні наслідки. Страшно, що влада того не розуміє.
Як діяти далі?
— Показувати зуби й нарощувати сили. Біля суду бачив і правих радикалів, і ліберальних людей старшого віку, з дітьми. Зазвичай такі ходять окремими мітингами. Але ця історія не про спорідненість політичних поглядів. А про те, що наступним може бути кожен. Стерненко медійна особа, відома. А когось із натовпу система проковтне й не помітить.
Коментарі