Житомирського кондуктора 54-річну Цезарію Прохніцьку звільнили за те, що у її касі виявили 1,5 грн надлишку.
— Це було 28 березня, — згадує Цезарія Антонівна. — Я працювала на маршруті 15-го тролейбуса. Після зміни приїхали касири. Перерахували мою касу — все зійшлося. Потім знову — теж усе нормально. Але шукали зачіпку. Втретє перерахували — уже знайшли лишніх 1,5 гривні. За це мене звільнили по статтях "Недовіра підприємства" і "Дрібна крадіжка".
Цезарія Антонівна 10 років працювала кондуктором. Каже, що надлишки трапляються у всіх.
— Часто буває типографська опічатка. У пачці має бути тисяча білєтів, а там один лишній. От каса і не зійдеться. Мене вигнали спеціально. Бо торік у грудні все наше управління протестувало під стінами облдержадміністрації. Нам не платили більше п'яти місяців. Обіцяли 20 грудня все виплатити. Не зробили того, і 21 числа ми всі дружно не вийшли на роботу. Я була активістом. До Нового року нам віддали все, але на мене в управлінні зуб мали. Три місяці пасли: чи не продаю "метеликів" (закомпостованих талонів. — "ГПУ"), чи завжди даю пасажирам білети. Свого добилися.
Цезарія Прохніцька живе з чоловіком, двома синами і невісткою. Півроку не працює, вимагає поновити її на роботі. Засідання суду відкладають. 11 вересня мало відбутися чергове.
— Цезарію Антонівну звільнили, бо керівництву не сподобалося, що вона активно протестувала, — каже 56-річний Сергій Невмержицький, голова профспілки міського трамвайно-тролейбусного управління. — Надлишок у касі трапляється у всіх кондукторів мало не щодня. Але досі нікого з роботи не виганяли.
Житомирським кондукторам та водіям тролейбусів і трамваїв знову затримують зарплату.
— Заборгованість — два місяці, наш штат постійно скорочують. 2009 року були 1400 чоловік, зараз — 900 з лишком, — додає Сергій Невмержицький.
Коментарі