пʼятниця, 20 січня 2006 18:55

Газова війна

З початком року Росія різко обмежила транспортування газу українськими трубами. Вранці 1 січня майже вп"ятеро (до 450 кубометрів палива за годину) менше, ніж торік, газу пішло газопроводами "Єлець–Курськ–Диканька" та "Єлець–Курськ–Київ" у Сумській області.

Повністю припинено подачу блакитного палива газогоном "Острогорськ–Шебелинка" у Харківській області. Через добу кран знову відкрили, але водночас українців звинуватили у крадіжках транзитного газу, що транспортувався до країн Європи.

Так, зі слів прес-секретаря голови правління ВАТ "Газпром" Сергія Купріянова, вранці 3 січня компанія буцімто не дорахувалася понад 200 млн кубометрів газу, через що суттєво знизився тиск у газогонах Австрії, Німеччини, Франції, Польщі, Угорщини, Словаччини, країн колишньої Югославії.

Представники української сторони, у свою чергу, вважають слова речника "Газпрому" брехнею. Ніхто російського газу не крав, оскільки на територію України він просто не потрапляв. Президент Віктор Ющенко у вівторок у телефонній розмові зі своїм польським колегою Лехом Качинським заявив, що Україна наразі використовує лише свої резерви — газ власного видобутку та закуплений у Туркменістані. До того ж не лише для власних потреб, а й для підтримання тиску в транзитних газопроводах. Зі своїх запасів Україна також пообіцяла допомогти газом і Молдові.

Заява про власні газові резерви виглядає цілком реальною, зважаючи на достатньо потужну вітчизняну систему газосховищ. 13 підземних газосховищ утворюють чотири комплекси — Західноукраїнський (Передкарпатський), Київський, Донецький і Південноукраїнський — і призначені для забезпечення безперебійного постачання газу під час пікових та сезонних  коливань в об"ємах споживання. Вони здатні вмістити понад 32 млрд кубометрів газу — це другий — після Росії — показник у Європі. При цілковитому наповненні українських газосховищ звідти щодоби можна брати 240 млн кубометрів газу.

Зараз ви читаєте новину «Газова війна». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути