У місті Кривий Ріг на Дніпропетровщині 28 травня працівники служби у справах дітей врятували сестер. 2-місячна Вікторія та 4-річна Валентина були виснажені голодом. Дівчаток відвезли до лікарні. Разом із матір'ю 28-річною Оленою Шевчук жили у хліві. Кілька років тому там була ферма військової частини. Зрідка мати годувала дітей молоком корови, яку їй залишили.
Молодшу доньку Олена народила в сараї на початку травня. До медиків звернулася за три тижні, щоб дали довідку про народження дитини — аби отримати грошову допомогу.
— Сама замурзана, дитина у старому рушнику, вся в попрілостях, оченята закисші, худенька. Її негайно треба було класти в лікарню, — каже Галина Пасечник. Працює старшою медсестрою амбулаторії №6 Кривого Рога. — Але мати відмовилася. Утекла, як тільки ми почали розпитувати, де і як вона живе.
Медики звернулися до соціальних працівників. Ті разом із правоохоронцями розшукали жінку з дітьми на закинутій фермі неподалік військової частини. Припускають, що жінка разом із подругою і співмешканцем раніше працювали на фермі. Її після військової частини орендував підприємець. Зараз хліви пустують. У них залишилися кілька свиней і корова.
— У купі мотлоху з дитиною на руках сиділа Олена. Вона була чи п'яна, чи під дією наркотиків. Намагалася годувати дівчинку молоком із грязної пляшечки. Почала сваритися з нами. Під купою ганчірок на лежаку спала Валя, — розповідає Ірина Займусова, керівник служби у справах дітей Довгинцівської районної ради Кривого Рога. — Там і свиней тримати не можна. Приміщення напівзруйноване. Підлога земляна, скрізь фекалії, ходять собаки. Там вона народжувала.
Доньок в Олени забрали. Почувши про покарання, жінка втекла. Молодша дівчинка перебуває в дитячій лікарні. Старша — в міському реабілітаційному центрі.
— Валя вся в синцях. Перші дні плачем реагувала на кожен погляд. Розповіла, що вітчим бив її носаками, — продовжує Ірина Афанасівна. — Іграшок вона ніколи не бачила, тому спочатку й не гралася. Тепер звикає. Але під час гри в неї тільки командні висловлювання — сидеть, стоять. Не розуміє ласкавої мови. З нею працюють психологи. Молодша за 10 днів у лікарні набрала 450 грамів, зараз має трохи більше 3 кілограмів — і це досягнення.
Олена родом із Широківського району на Дніпропетровщині. Там жила з батьками. У Кривому Розі дітей народжувала вдома, свідоцтв не оформлювала. Тому на обліку у працівників соціальних служб не перебувала.
Олену Шевчук розшукують правоохоронці. Їй загрожує п'ять років ув'язнення. Співмешканця також притягнуть до відповідальності за побиття дитини.
Коментарі