середа, 27 вересня 2006 18:15

Донька екс-мера продає місту шкільні класи

Автор: фото: Володимир ЛУК’ЯНЧУК
  Директор Луцької дитячої музичної школи Валентина Грисюк (у центрі) демонструє документи про приватизацію школи
Директор Луцької дитячої музичної школи Валентина Грисюк (у центрі) демонструє документи про приватизацію школи

29-річна Тетяна Кривицька придбала в Луцьку 18 класів дитячої музичної школи N1 за 72 тис. грн. Два роки тому вона працювала у школі завучем, а її батько Антон Кривицький був мером Луцька. Зараз жінка пропонує міськвиконкому викупити у неї 287 кв. м школи за понад мільйон гривень.

— Ми дізналися про це лише через чотири місяці. Усе робилося без відома колективу, — обурюється викладач Феофан Щегельський, 60 років. — Колись мер Кривицький хвалився, що губернатор хотів придбати нашу школу, а він не продав. Виходить, беріг для своєї доньки.

Тетяна Кривицька погрожує продати класи приватним підприємцям, якщо не отримає мільйона. Ті, мовляв, охоче дадуть за приміщення у центрі міста втричі більше. Викладачів лякає така перспектива — бізнесмени не панькатимуться з юними музикантами. Влаштують у школі офіси або розгорнуть торгівлю.

— Учора Тетяна Кривицька зателефонувала й пригрозила, що прийде у школу з міліцією, повиганяє всіх із класів і замінить замки на дверях, — розповідає директор школи Валентина Грисюк, 51 рік.

22 вересня біля вхідних дверей школи чергували стривожені батьки з дітьми та вчителі музики. Чекаючи на непроханих гостей, заблокували парадний вхід.

Пригрозила, що прийде у школу з міліцією

Луцька музична школа N1 — найстаріша в місті. Тут навчається 950 дітей. Щомісяця вони платять за навчання від 12 до 40 грн. Напередодні минулих виборів Тетяна Кривицька обіцяла передати класи в комунальну власність міста. Однак її батько програв вибори, і обіцянка залишилася на папері. Потім на сесії міськради колишня завуч зголосилася продати свою частину школи місту. Запросила 185 тис. грн з урахуванням витрат на ремонт приватизованих класів. Міськвиконком погодився з ціною і готував гроші.

— Ми зраділи, бо в школі катастрофічно не вистачає місця. У кожному класі сидить по три викладачі. Ті 18 кабінетів нам потрібні, — каже голова шкільного профкому Тетяна Маруга, 32 роки.

Однак три тижні тому Тетяна Кривицька підвищила ціну на приміщення.

— Поки власниця торгується з містом, ми платимо замість неї за опалення та світло. Ось чеки і квитанції на дві тисячі гривень, які вона мала б заплатити, — показує Валентина Грисюк.

Тетяна Кривицька за професією викладач музики. У своїх класах вона навчала вихованців приватного дитячого центру інтелектуально-естетичного виховання "Світлинка", яким сама ж і керує. Бере за місяць навчання 200–300 грн з дитини. Останнім часом діти займаються в іншому приміщенні. Розмовляти про скандал навколо школи Кривицька навідріз відмовилася.

Зате на нього охоче відреагував чинний мер Луцька Богдан Шиба, 44 роки:

— Керівники, які звикли володіти містом, мають спокусу далі викачувати з нього гроші. Ця претензія на мільйон не до Шиби, а до всіх лучан. Прибрали майно до рук за корупційними схемами і ще хочуть, щоб місто їм за це платило.

Зараз ви читаєте новину «Донька екс-мера продає місту шкільні класи». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути