
29-річна Тетяна Кривицька придбала в Луцьку 18 класів дитячої музичної школи N1 за 72 тис. грн. Два роки тому вона працювала у школі завучем, а її батько Антон Кривицький був мером Луцька. Зараз жінка пропонує міськвиконкому викупити у неї 287 кв. м школи за понад мільйон гривень.
— Ми дізналися про це лише через чотири місяці. Усе робилося без відома колективу, — обурюється викладач Феофан Щегельський, 60 років. — Колись мер Кривицький хвалився, що губернатор хотів придбати нашу школу, а він не продав. Виходить, беріг для своєї доньки.
Тетяна Кривицька погрожує продати класи приватним підприємцям, якщо не отримає мільйона. Ті, мовляв, охоче дадуть за приміщення у центрі міста втричі більше. Викладачів лякає така перспектива — бізнесмени не панькатимуться з юними музикантами. Влаштують у школі офіси або розгорнуть торгівлю.
— Учора Тетяна Кривицька зателефонувала й пригрозила, що прийде у школу з міліцією, повиганяє всіх із класів і замінить замки на дверях, — розповідає директор школи Валентина Грисюк, 51 рік.
22 вересня біля вхідних дверей школи чергували стривожені батьки з дітьми та вчителі музики. Чекаючи на непроханих гостей, заблокували парадний вхід.
Пригрозила, що прийде у школу з міліцією
Луцька музична школа N1 — найстаріша в місті. Тут навчається 950 дітей. Щомісяця вони платять за навчання від 12 до 40 грн. Напередодні минулих виборів Тетяна Кривицька обіцяла передати класи в комунальну власність міста. Однак її батько програв вибори, і обіцянка залишилася на папері. Потім на сесії міськради колишня завуч зголосилася продати свою частину школи місту. Запросила 185 тис. грн з урахуванням витрат на ремонт приватизованих класів. Міськвиконком погодився з ціною і готував гроші.
— Ми зраділи, бо в школі катастрофічно не вистачає місця. У кожному класі сидить по три викладачі. Ті 18 кабінетів нам потрібні, — каже голова шкільного профкому Тетяна Маруга, 32 роки.
Однак три тижні тому Тетяна Кривицька підвищила ціну на приміщення.
— Поки власниця торгується з містом, ми платимо замість неї за опалення та світло. Ось чеки і квитанції на дві тисячі гривень, які вона мала б заплатити, — показує Валентина Грисюк.
Тетяна Кривицька за професією викладач музики. У своїх класах вона навчала вихованців приватного дитячого центру інтелектуально-естетичного виховання "Світлинка", яким сама ж і керує. Бере за місяць навчання 200–300 грн з дитини. Останнім часом діти займаються в іншому приміщенні. Розмовляти про скандал навколо школи Кривицька навідріз відмовилася.
Зате на нього охоче відреагував чинний мер Луцька Богдан Шиба, 44 роки:
— Керівники, які звикли володіти містом, мають спокусу далі викачувати з нього гроші. Ця претензія на мільйон не до Шиби, а до всіх лучан. Прибрали майно до рук за корупційними схемами і ще хочуть, щоб місто їм за це платило.
Коментарі