вівторок, 04 червня 2019 07:20

До Марії Лантвіт не змогла доїхати "швидка"

Автор: facebook.com
  Марія Лантвіт із села Мошківці Калуського району на Івано-Франківщині із чоловіком Віталієм обіймають свого первістка. Під час вагітності жінка потрапляла в лікарню з підвищеним тиском
Марія Лантвіт із села Мошківці Калуського району на Івано-Франківщині із чоловіком Віталієм обіймають свого первістка. Під час вагітності жінка потрапляла в лікарню з підвищеним тиском

— Марійка прибігла до мене. Кричала й плакала, що страшно голова в неї болить. Не витримує. Від того аж відключалася, — 49-річна Надія Пасєка із села Мошківці Калуського району на Івано-Франківщині говорить про сусідку 23-річну Марію Лантвіт.

Удень 30 травня у неї піднявся тиск. Надія Володимирівна викликала сільських лікарів та "швидку", але Марію не врятували. Був утрачений час, нарікають місцеві. Оскільки в село немає автомобільної переправи через річку Сівка, "швидка" проїхати не змогла. Лікарі йшли пішки через дерев'яну кладку, на другому березі їх забирали автомобілем односельці.

Марія з чоловіком 27-річним Віталієм виховували сина Владислава, 2 роки. Мешкали разом із матір'ю, бабою та молодшою сестрою жінки.

— Зразу Марійці тиск поміряла. Був 200 на 115. Дала таблетки, стала дзвонити до лікарів. Найперша прибігла наша медсестра. Наколола її, аби тиск збити, — плаче Надія Володимирівна. — Потім сімейна лікарка зі своєю медсестрою приїхала. Вже і Марійчина мама при­мчала з роботи. За нею — фельдшерка на "швидкій". Мій син поїхав забрати її від переправи. Вона визвала реаномобіль.

Переправу до села зруйнувала повінь 2008 року. Будівництво нового мосту заморозили. Досі проїхати у Мошківці можна було бетонною кладкою. Але через зливи піднявся рівень води у річці і її затопило.

— Проїхати неможливо. Лише пішки, а це все час. Марійку до переправи матір відвозила машиною. Там переклали у "швидку". Але вже нічого не змогли зробити. Всі її рідні не тямляться від горя. Дитя ходить по хаті і все маму кличе, — розповідає Оксана Дідур із Сівко-Войнилівської сільської ради, куди входять Мошківці. — Без мосту в селі біда. Ні школи, ні магазину, ні цвинтаря. Старі люди навіть хліба купити не можуть. Молодші, хто має машини, гак накидають кілометрів у 20, аби дістатися роботи.

Марія уже мала проблеми із тиском під час вагітності. Позаторік від інсульту помер її батько 46-річний Михайло.

— У тата була аневризма головного мозку. Помер молодим. У Марійки теж піднімався тиск. Під час вагітності в лікарні лежала. Цього разу з півгодини в мене в хаті її спасали. Якби реаномобіль одразу забрав — у лікарні ж більше спеціалістів, апаратура. Може би врятували, — міркує Надія Пасєка. — У синові вона душі не чаяла. Спокійна, добра. Любила готувати.

У лікарню Марію привезли в стані клінічної смерті, каже фельдшер екстреної допомоги Мар'яна Яремків, 32 роки.

— Жінка була в свідомості. Раптом її почало судомити, більше до тями не приходила. Я розуміла, що це все. Але ми до останнього підтримували життєдіяльність, — розповідає Мар'яна Мирославівна. — Офіційного заключення поки немає. Припускаємо, що в Марійки теж розірвалася аневризма. Це той стан, коли кров заливає мозок. Навіть якби довезли до лікарні, врятувати не змогли б. Це спадкова хвороба.

Місцеві просять у влади, аби їм облаштували міст через річку. 31 травня голова села Оксана Галка разом із керівництвом району обговорили це питання в обласній адміністрації.

— Попередній проект відновлення моста мав кошторис у 35 мільйонів гривень, освоїли 10. Після цього будівництво "заморозили", — каже Оксана Галка. — Відтоді ціни на все піднялися. І тепер для завершення робіт потрібно близько 40 мільйонів гривень. Без допомоги держави не зможемо.

Зараз ви читаєте новину «До Марії Лантвіт не змогла доїхати "швидка"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути