середа, 01 серпня 2012 07:15

Дев'ятеро українців загинули на заробітках

Автор: фото: REUTERS/Malgorzata Kujawka
  Понівечений мікроавтобус на залізничній колії неподалік польського міста Лодзь. У аварії загинули дев’ятеро заробітчан-українців: восьмеро з Тернопільської області, одна — з міста Рівне
Понівечений мікроавтобус на залізничній колії неподалік польського міста Лодзь. У аварії загинули дев’ятеро заробітчан-українців: восьмеро з Тернопільської області, одна — з міста Рівне

Десятеро українських заробітчан потрапили в аварію у селищі Братосцевіце, що в польському графстві Згеж. 30 липня о 5.45 на нерегульованому переїзді їхнього мікроавтобуса "форд" ударив приміський електропоїзд Лович — Лодзь.

— Водій мікроавтобуса проігнорував знак "стоп" перед переїздом. Потяг рухався зі швидкістю близько 80 кілометрів на годину. Ніхто з його пасажирів не постраждав, — розповідає Радослав Гвіс, представник польської поліції.

— Коли ми прибули на місце, побачили клубок із металу і людських органів, — каже польський рятувальник Томаш Кубяка.

На місці загинули восьмеро людей: шестеро жінок та двоє чоловіків. Дев'ята померла в лікарні за 2 год. Вижила лише 21-річна Марія Мазуркевич із села Мечищів Бережанського району Тернопільщини.

Українці приїхали до Польщі в середині липня. Працювали офіційно — збирали вишні на підприємстві "Ролфудс" під містом Гловно Лодзинського воєводства. Жили за 10 км у селищі Цезарка. Щоранку їздили на роботу мікроавтобусом. Додому мали повернутися в середині серпня. За місяць отримували $500-700.

— Виїхали в пів на шосту ранку. Ми з чоловіком сиділи на задніх сидіннях, дрімали. Раптом — страшний удар, і більше я нічого не пам'ятаю. Прокинулася в лікарні, — згадує Марія Мазуркевич. Вона потрапила у відділення ортопедії у місті Стриків. Її стан лікарі називають стабільним. Чоловік Марії — Іван помер на місці, жінці досі про це не повідомили.

У селі Мечищів днями ховатимуть трьох загиблих: 22-річного Івана Мазуркевича, 30-річного Володимира Матисюка та Олександру Мосьондз, 44 роки.

— Шкода їх, такі молоді. Бог зберіг тільки Марійку. Їй зробили операцію, має тяжкі переломи. У неї рано померла мама. Марійка лишилася з меншою на два роки сестрою і татом. Торік у січні її сестра отруїлася чадним газом і померла. Тато вдруге оженився. Марійка жила з бабусею. Вивчилася на повара в Бурштині. Вийшла заміж за Йвана, народила йому Настю. Малій зараз 3 роки, вона зі свекрухою. Марія вперше поїхала з чоловіком до Польщі, — каже Галина Заторська, 43 роки, землевпорядник Мечищівської сільради.

За кермом "форда" був Володимир Матисюк. Припускають, що він не помітив електричку через втому.

— Володя непитущий. Має машину, ніколи нікому не відказував, — продовжує Галина Заторська. — Узяв жінку Марійку з хлопчиком Сашою, зараз йому 11 років. А два місяці тому в них народилася спільна донька Вікторія. Це порядна сім'я. Недавно купили в кредит хату, ще не виплатили. Володя поїхав у Польщу, бо треба копійка. У понеділок вранці його жінка  жалілась, що всю ніч не могла заснути, дитина плакала. Снилося, що рубала м'ясо, ловила курей. Перед обідом їй сказали про Володіну смерть. До неї одразу посходилися всі сусіди, бо вона сама з двома дітьми.

Олександра Мосьондз подалася на заробітки із сином. Того дня він не поїхав із матір'ю "фордом".

Загибла 21-річна Юлія Клюха родом із села Шибалин Бережанського району Тернопільщини.

— Мусила заробляти, бо чоловік-п'яниця залишив її з 3-річним сином Богданом, — каже Петро Сеньчик, 42 роки, сільський голова Шибалина. — У нас у кожному другому дворі заробітчани. У районі найменші зарплати по Україні — від 600 гривень до півтори тисячі. Роботи немає, люди із села виїжджають.

За півтора року це другий випадок у Шибалині, коли на заробітках гине людина. Взимку 2010-го в Португалії на будівництві загинув 50-річний житель села.

Загинули в аварії

Олександра Мосьондз, 44 роки, село Мечищів Бережанського району Тернопільської області

Володимир Матисюк, 30 років, село Мечищів Бережанського району Тернопільської області

Іван Мазуркевич, 22 роки, село Мечищів Бережанського району Тернопільської області

Роман Бернадський, 27 років, село Баранівка Бережанського району Тернопільської області

Марія Земба, 28 років, село Кам'янка Підволочиського району Тернопільської області

Юлія Клюха, 21 рік, село Шибалин Бережанського району Тернопільської області

Галина Гулюк, 28 років, місто Рівне

Світлана Панасюк, 29 років, селище Підволочиськ Тернопільської області

Мар'яна Чеснік-Блажієвська, 28 років, місто Бережани Тернопільської області.

 

Зараз ви читаєте новину «Дев'ятеро українців загинули на заробітках». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути