Із початку липня на водоймах країни загинули 265 українців. Із них — 36 дітей. Такі дані на 20 липня повідомили рятувальники. За аналогічний період торік загинули 166 людей, із них 16 — неповнолітніх. Цьогорічну статистику називають рекордною.
Найпоширеніша причина нещасних випадків — купання в необладнаних місцях і напідпитку.
У штормову вітряну погоду взагалі не можна заходити у воду. Краще купатися вранці чи ввечері, коли немає небезпеки перегрівання. Температура води повинна бути не нижче +17…19°C. Плавати можна до 20 хв., радить 37-річний Сергій Данілін із Державної служби з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області.
— Краще починати з 3–5 хвилин і поступово збільшувати час. Не слід доводити себе до ознобу. При переохолодженні є ризик знепритомніти, може судомити, — каже Данілін. — Не можна входити та пірнати у воду після тривалого перебування на сонці. У воді почнеться різке рефлекторне скорочення м'язів, що провокує зупинку дихання.
Не можна хапати за ноги, топити, подавати помилкові сигнали про допомогу, — продовжує. — Не плавайте з трубкою під час хвиль. Тільки уздовж берега в людних місцях. Аби в разі чого могли допомогти.
Якщо побачили, що хтось тоне — викликайте рятувальників. Рятувати самотужки можна, коли впевнені у власних силах. Інакше є ризик загинути обом.
Коментарі