— На смак гливи як білі гриби, але набагато корисніші. Білка у них майже стільки, як у м'ясі. А фосфору не менше, ніж у рибі чи молоці, — каже 52-річний Олександр Урясьєв, керівник підприємства "Друїди" у Дніпропетровській області.
Компанія виробляє субстрат гливи — сировини для вирощування грибів, що складається із соломи пшениці, стружки дерева та міцелію. Заготовки продають у поліетиленових мішках.
— У світі вирощуванням гливи займаються сотні тисяч фермерів, бо це вигідно, — говорить Олександр Юхимович. — Гриб гарно росте на мішках із соломою. Стійкий до хвороб, має високу продуктивність і короткий цикл розвитку. Вирощувати гливи можна цілий рік. Окрім того, технологія навіть простіша, ніж вирощувати печериці.
Субстрат можна виготовляти у домашніх умовах.
— Потрібно запарити подрібнену солому та перемішати із міцелієм грибів. Цим напакувати мішки. Але раджу краще купити готові блоки із субстратом. На виробництві його виготовляють у спеціальних лабораторіях. А сировину відбирають здорову, не покриту цвіллю. Інакше гриби не родитимуть.
Мішок із готовим субстратом важить 20 кг. Гливи виростають за 30 днів.
— Їх треба збирати у дві хвилі. Загалом за два рази з одного мішка можна мати до 7 кілограм глив, — розповідає. — Втретє субстрат не рекомендую використовувати, бо в ньому можуть завестися шкідники, які знищать урожай.
Тим, хто планує організувати грибний бізнес, радить спершу дослідити ринок.
— Якщо у вас немає попередньої домовленості про реалізацію врожаю, то продати його терміново буде складно. Якщо плануєте виробляти до 4-5 тонн глив, потрібне велике складське приміщення площею 1200-1400 квадратних метрів. Його слід розділити на культиваційні камери. У них мають бути задані циркуляція повітря, вологість, температурні режими, освітлення та дезінфекція.
Коментарі
1