В Україні почалося відновлення Миргородської породи свиней. У Харківському господарстві народилися поросята, яких згодом передадуть в Інститут свинарства на Полтавщині.
Виродження породи почалося після спалаху африканської чуми свиней у цьому регіоні минулого літа. Через інфекцію знищили всіх селекційних свиней Миргородської породи. Спалили понад 100 голів у державному дослідному підприємстві ім. Декабристів Інституту свинарства. Щоб не втратити породу повністю, науковці інституту знайшли двох свиноматок у фермерському господарстві в Харківській області і запліднили спермою від кнурів цієї ж породи із Полтавського інституту свинарства.
— На нашій дослідній станції не вийшло це зробити, бо свині між собою родичі. Тому везли у Харків сперму кнурів. Через тривалу відстань і довге транспортування вона не дала повністю бажаного результату. Народилися по вісім поросят. Зазвичай свинка цієї породи народжує 10. У теорії сперма зберігає якості до трьох днів, на практиці цей термін коротший, — розповідає Павло Ващенко, 38 років, із лабораторії селекції Полтавського інституту свинарства. — Шукали свиноматок цієї породи по всій Україні. Зовнішніх ознак замало. Перевіряли за допомогою аналізу ДНК.
Щоб відновити породу й розвести до промислових масштабів, потрібно три-п'ять років. Тоді люди зможуть купувати в інституті поросят і розводити їх удома.
— Хотілося б швидше відновити й розвести Миргородських свиней, але поки що не вийде. З такою кількістю свиноматок відновлення породи розтягнеться. Надія була на співпрацю з білорусами, але ми не можемо зняти карантин зі свого дослідного господарства на ввезення свиней. Ось буде новонародженим харківським поросяткам 45 днів, і господарство може їх виставити на продаж.
Миргородська порода свиней хоч і сальна, але ціниться за соковите м'ясо.
Виведена з місцевих чорно-рябих коротковухих свиней. Порівняно з іншими, пристосована до споживання грубих кормів.
Коментарі