
— Щоб кімнатні рослини легше пережили зиму, "купаю" їх раз на тиждень. У природних умовах рослини звикли як до дрібного дощику, так і до злив, — розповідає Віталіна Осьмук, 33 роки, із Запоріжжя. — Через день вазони обприскую з пульверизатора, а на вихідних "купаю". Так повністю змиється пил і листя дихатиме.
Прикриває землю навколо рослини поліетиленовим пакетом або харчовою плівкою. Нахиляє горщик і кілька хвилин поливає рослину теплою водою з душу.
— Після такої процедури не можна виставляти рослини на протяг. Тоді утворяться плями гнилі. А від яскравого сонця — опіки. Найкраще залишити сохнути у ванній кімнаті на кілька годин. Крім того, можна створити ефект сауни, відкривши гарячу воду для утворення пари.
Такі процедури рослинам потрібні в опалювальний сезон. Тоді вологість повітря в приміщеннях різко знижується і в багатьох кімнатних квітів, особливо тропічних, починається листопад. Молоде листя росте дрібним. Бутони засихають і опадають.
— Частотою поливу вологість повітря підвищити неможливо. Можна поставити горщики з квітами на тацю, заповнену галькою або керамзитом. Туди періодично підливати воду.
Від частого поливання і перебування на холодному підвіконні земля в горщику довго залишається сирою. Перед тим як підлити воду, треба занурити палець у ґрунт на глибину 2–3 см. Він має бути злегка вологим, а не сирим. Якщо ґрунт сильно пересох, горщик повністю занурюють у воду. Тримають, доки не перестануть виходити повітряні бульбашки.
Коментарі