понеділок, 07 січня 2013 00:00

Дятлів приманюють сухою гілкою

Автор: фото: Ольга Черненко
  Синицям чіпляють годівниці з насінням та крупою. Пригодовані пташки протягом року оселяються у саду
Синицям чіпляють годівниці з насінням та крупою. Пригодовані пташки протягом року оселяються у саду

Черкаський агроном 60-річний Володимир Тарасенко радить приманювати в сад синиць і дятлів. За зиму птахи винищать короїдів, щитівок та інших шкідників.

— Великої шкоди деревам завдають щитівки. Ці дрібні комахи висмоктують соки з молодих паростків, бруньок, зокрема й тих, що викидатимуть цвіт, — пояснює. — Щитівки зимують зовні кори і їх постійно поїдають синички. Цих пташок найкраще приманювати в сад пшоном, сухарями, насінням трав. Якщо немає часу виготовити годівниці, можна кілька разів на тиждень намащувати стовбур смальцем.

Радить корм для синиць насипати в спеціальні годівниці, щоб не з'їли інші птахи.

— Синички дрібніші за конкурентів — горобців. Тому для них треба робити кормушки з малим отвором. Найкраще підходять картонні пакети від молока. За кілька сантиметрів від дна слід зробити один-два отвори, діаметром у 3 сантиметри, не більше. Туди дрібненька синичка пролізе, а удвічі товщий горобець — ні.

У садку площею кілька соток досить розставити чи розвішати на гілля чотири-п'ять годівниць. Раз чи двічі на тиждень підкладати корм.

— Синиць треба приманювати протягом року. Тоді оселяться в саду на постійно.

34-річний Микола Білецький із райцентру Тальне на Черкащині приманює дятлів сухим гіллям.

— Колись дід мій їх приваблював, чіпляючи до яблунь суху гіляку чи дошку, побиту короїдами, — розповідає. — Прив'язував проволкою чи вірьовкою прямо до стовбура. За день-два почуєте стукіт дятла. Він спочатку потрощить прив'язану гіляку, а потім почне й інші дерева простукувать, шукаючи всяких шкідників. Взимку короїд не рухається, шкоди деревам не завдасть, бо спить.

У лютому чоловік відв'язує гілку і спалює. Інакше короїди, що залишилися після сплячки,  перелізуть на фруктові дерева.

Синиці витягають гусінь із  кори

— Одна пара синиць весною захищає 40 дерев. Але за зиму із 10 синиць виживають тільки дві, — каже вінницький орнітолог Олександр Матвійчук, 34 роки. — Синиці гинуть не від морозу, а голоду. Якщо їх підгодовувати в саду, вони запам'ятають й весною прилітатимуть по харч. Заодно захистять сад від шкідників. Синиці розкльовують гнізда комах: білана жилкуватого, золотогузки, виїдають кладки яєць кільчастого та непарного шовкопрядів. Витягають із щілин кори гусениць плодожерок.

Радить підгодовувати й приманювати в сад синиць насінням гарбуза, соняшника, огірків, дині. Синиці люблять несолоне сало. Його можна шматками нанизувати на гілки.

 

Зараз ви читаєте новину «Дятлів приманюють сухою гілкою». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути