Розсаду квітів варто сіяти на початку лютого. Так насіння встигне зійти і розсада зміцніє до весни. Першопрохідцями є лобелія, багонія та цинерарія. Остання — родичка айстри, але має ширші пелюстки. Цвіте на клумбах до заморозків різнокольоровими квітками.
Срібляста цинерарія
Хоча й бувають зовсім без квіток. У них декоративне саме листя — сріблясте. Такий сорт називається Приморська. Стебла та розсічене листя вкриті сріблястим нальотом. Мають гарний вигляд у квітнику й на альпійських гірках.
Насіння цієї квітки дуже дрібне, що треба сіяти з борошном. Щоб було видно, скільки штук падає в рядок.
Потім обприскати ґрунт, накрити склом або плівкою. Паростки покажуться за два тижні. Розсадити після появи 2 справжніх листків у торф'яні брикети. Корінці цинерарії легко ламаються, тому переносити на нове місце із грудкою землі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як виростити магазинний імбир на підвіконні
Бегонія теж мало вередує, якщо посадити з розсади. Її треба сіяти у цю ж пору. Краще брати гранульоване насіння, тоді має більшу ймовірність проростання. Мають пухнасті квіти розміром з долоню — рожеві, білі, жовті, яскраво-червоні.
Цвітуть із червня і до заморозків. Бувають звичайні й ампельні сорти. Останні можна повісити у кашпо. Для посіву бегоній бере легкий або нейтральний ґрунт. Із магазинних підійде суміш для цитрусових або для азалій. У контейнері змішує порівну ґрунт, перегній, торф, пісок.
Поставити розсаду в приміщення з температурою +22°C.
Уже подаровані квіти в букеті можна зберегти довго. Для цього букет треба адаптувати до температурного режиму. Для цього їх варто залишити на кілька хвилин у найпрохолоднішій кімнаті. Ще інші секрети квітникарів - далі у статті.
Коментарі