Ексклюзиви
неділя, 29 червня 2014 11:28

Дракон зараз має не спати, а захищати свою землю
9

Фото: Микола Марченко

У Опішному на Полтавщині завершив роботу Національний ковальський фестиваль "ВакулаФЕСТ–21" – загальнонаціональне свято ковальського мистецтва, данина історії й своєрідний акт відродження тисячолітньої традиції єднання ковалів і гончарів.

Фестиваль провели в рамках Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному "ЗДВИГ-2014".

Мета Фестивалю – відродження тисячолітньої традиції співпраці ковалів і гончарів, створення високомистецьких художніх творів на тему гончарства, популяризація ковальства серед населення країни, зростання попиту на ковальські вироби та більш широке їх застосування в архітектурі, ландшафті, повсякденному побуті.

Фестиваль провели у парковій зоні місцевого Центру розвитку Духовної культури.
За роботою майстрів спостерігають гості фестивалю.

Ось перед кованим драконом зупиняються якийсь чоловік.

"Помню, у тому році дракон був без меча, А це з мечем та ще й солом'яна шляпа перед ним. У дракона що, змінився світогляд? – цікавиться.

"А ви хіба не знаєте що робиться? Дракон зараз має не спати, а захищати свою землю. А шляпа, бо він став попрошайкою через недолугу політику",– відповідає хтось із ковалів.

Відвідувач оглядаю дракона, пробує на дотик чи рухаються пластини хвоста і крил. Потім кладе руку на руків'я меча. А далі фотографує виріб.

"Ковальський фестиваль проходить у нас вчетверте. У цьому році, навіть ковалі були здивовані, до нас завітав із Італії з самого Мілану відомий коваль Даміано Стефано делла Ройя. В цьому році були дві номінації "Ковальські етнобарви України" та " НЮ". За умовами конкурсу учасники мали виконати декоративну скульптуру не меншу одного метра", – розповідає куратор фестивалю, зберігач відділу фондової роботи Національного музею-заповідника українського гончарства Ірина Іваненко.

Фестиваль ковальського мистецтва "Вакулафест-2014" тривав 6 днів. За цей час кожен із учасників зміг показати свою майстерність у роботі з металом та представити свої вироби журі конкурсу.

ГРАН-ПРІ присудили Владиславу Вишневецькому із Полтави за скульптуру "Ілектрікс" на тему "НЮ". Ковалю із Італії Даміано Стефано делла Ройя дали другу премію за "Образ жінки" у цій же номінації.

У номінації "Ковальські етнобарви України" перемогу здобув полтавець Максим Солодков за скульптуру "Богиня модерНЮ".

Зараз ви читаєте новину «Дракон зараз має не спати, а захищати свою землю». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути