неділя, 13 березня 2022 21:15

Спецтема: Війна Росії проти України

"Досить спалити першу машину в колоні і вони розбігаються" - волонтер про окупантів під Харковом

"Досить спалити першу машину в колоні і вони розбігаються" - волонтер про окупантів під Харковом
Російські окупаційні війська хотіли паралізувати Харків. Коли не вийшло – почали бити по площах і забудові, говорить волонтер Роман Донік. Фото Facebook

Українській Збройні сили зірвали план російських окупаційних військ в наступі і захопленні Харкова. Тепер бійці в цих угрупованнях РФ налякані і через це розстрілюють будь-які цивільні об'єкти, які здаються їм підозрілими. Якщо навіть там нема загрози, розповідає Gazeta.ua харківський волонтер Роман Донік.

У Харкові ворог зараз обстрілює ті райони, які дістає. Гатить з мінометів і реактивних систем залпового вогню, каже Донік.

"Їх трохи відтіснили. І уже не так безкарно обстрілюють місто. Спочатку били по критичній цивільній інфраструктурі – теплових мережах, водопостачанню, трансформаторних вузлах. Були авіанальоти. Хотіли паралізувати місто. Коли не вийшло – почали бити по площах і забудові. Спальні райони, які знаходяться ближче до них, куди дотягується артилерія, потерпають більше інших. Дехто з людей повертається. Але ми не можемо бути в безпеці. Вони дотягуються сюди РСЗО "Град". Не кажу про "Урагани" вже. Зараз мінометами працюють по місту. Може бути все", - каже волонтер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "До 700 мільйонів людей в світі можуть опинитися за межею голоду через війну в Україні" - Ярмак

За містом від вогню окупантів потерпають села, ділиться Донік.

"У телефонному режимі спілкуємося з людьми, які в окупації. Там дуже складно. Люди бояться. Росіянам віддали наказ, що їх армія переходить на самозабезпечення. Вони будуть грабувати. Всі наші люди поза законом. Загарбники не рахуються з цивільним населенням. Наприклад, по них працює наша артилерія. Вони бачать дачний кооператив чи ферму. Їм здається, що звідти корегують вогонь, і розстрілюють з танків. Спочатку вони заходили в населені пункти і не знали, що хотіли. Зараз налякані, втомлені і голодні. Це зграя, банда", - говорить волонтер.

Російські військові тікають і не забирають своїх убитих, каже Донік.

"Якщо забирають, то за нашою інформацією, вони їх не вивозять у РФ. Закопують або ще щось", - каже він.
Завдання українських підрозділів на Харківщині не пропустити ворога, вважає Донік.

"Все що є під Харковом – це те що не пішло в зону ОСС і не пішло на Київ. Наше завдання максимально нашкодити їм. Особливо в перебоях з постачанням. Цим і займаємося. Зараз досить спалити першу машину в колоні і вони розбігаються. Нам треба час. Треба просто стояти і лупашити їх", - додає він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Символіка Червоного хреста не рятує від обстрілів"

Волонтер також пояснює, які потреби є в українських військових.

"Зараз у нас умовно є три армії. Є війська, які воюють. Це контрактна армія, яка підсилена оперативним резервом. Приймають на себе найбільш потужний удар. Є армія, яку мобілізували і зараз формують нові бригади. І ТРО - теж армія. У всіх різні потреби. Контрактна армія, яка вісім років воює, укомплектована. Крім тих речей, яких не візьмеш у полях. Вони зайшли два тижні тому, окопалися і звідти нічого взяти не можуть. Але їм треба транспорт, техніка. ТРО і ті бригади, які формуються, треба забезпечувати з нуля. У трошників зараз є зброя, але форми нема".

24 лютого 2022 року російські війська вторглися на територію України. Одним із перших почали знищувати Харків. Обстрілювали щодня – бомбардували під час авіанальотів або з реактивних систем залпового вогню. Жителі почали евакуюватися. Зруйнована майже половина міста.
На 18.00 13 березня 2022 року загинуло 212 цивільних осіб, з них 11 дітей, за даними Нацполіції Харківської області.

Зараз ви читаєте новину «"Досить спалити першу машину в колоні і вони розбігаються" - волонтер про окупантів під Харковом». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути