Полтавка Наталія Златопольська опинилася на вулиці в листопаді 2014 року. Зі спільного помешкання вигнав колишній чоловік В'ячеслав, який пішов до іншої родини, стверджує жінка. Із сином та донькою отримала кімнату у гуртожитку.
Родина Златопольських мешкала у приватному будинку на вул. Конституції в історичному центрі міста. Наталія має право на більшу частину помешкання, згідно із законом. Виграла 4 суди, однак чоловік відмовляється її впускати. Вчергове потрапити додому спробувала 1 липня.
Вранці біля будинку із десяток людей, є поліція та судові виконавці, представники опікунської ради. Наталія стоїть осторонь, поруч неї - донька Софія, 8 років, син 12-річний Арсеній та мати Галина Таран.
— Маю на руках рішення суду про виділення моєї частки. Окрім будинку, там ще був сарай. Є технічний паспорт. Вказано, у якому стані все було, коли ми його придбали. Однак сарай знесли, а там були мої речі, - каже Наталія.
Потрапити до подвір'я допомагає сусід, який там теж має дім. На стук у двері ніхто не відповідає. Тож до справи залучили слюсаря. Виконавці показують йому документи і просять відкрити двері.
— Свекруху Жанну Яківну зустріли, поговорили. При ній судовий виконавець призначив день і час виїзду на місце. Їм надсилали документи, — Наталія наголошує, що колишня родина у курсі того, що відбувається.
Слюсар починає роботу — знімає з дверей наличник та береться до замка.
Після повідомлень про те, що почали відкривати двері, В'ячеслав з'являється на подвір'ї. Він приїхав до двору на сірому автомобілі "Мазда". Високий чоловік одягнений у сіру сорочку з коротким рукавом та темні штани, підборіддя прикриває чорна маска. Реагує емоційно. Знімає усе на телефон.
— Я не був повідомлений. Нічого виконувати не буду, — заявляє. — У домі живемо четверо: я, дружина з дитиною та матір.
Набирає юриста. Після консультації повторює, що готовий сплатити штраф за невиконання рішення суду, але в хату нікого не пустить.
На подвір'я заходить рудоволоса жінка — Жанна Яківна. На повідку веде песика породи пекінес. 8 років тому інша бабуся подарувала його Арсенію.
— Мені не дозволили забрати собаку, коли ми виїжджали. Бабуся сказала, що не віддасть, — у хлопця виступають сльози.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Били чоловік і свекруха: мати викраденого в Києві малюка розповіла подробиці сімейного життя
Дорослі починають сваритися.
— Казала судді, що не пущу вас, поки ви не заплатите за квартиру! Сім років не було, а за житло ми платили. Знаєте, скільки взимку за місяць виходило? — кричить Жанна Златопольська.
— А хто мені заплатить? Я з двома дітьми жила в гуртожитку. Не безкоштовно. І тут, між іншим, мої речі: меблі, побутова техніка. Та ж пральна машинка — мені батьки купували! — парирує Наталія.
В'ячеслав категорично відмовляється давати ключі від будинку. Забороняє ламати двері.
— Чому їх викинули на вулицю? Це ж ваші онуки!— Галина Таран підходить до Жанни Златопольської.
— Онуки? Та вони йдуть по вулиці і навіть не вітаються, мені люди кажуть! — відповідає Жанна Яківна.
До розмови підключається В'ячеслав. Скаржиться, що усі разом не зможуть жити у хаті — бо "будинки не діляться".
— Квартири діляться на поверхах, не то шо будинки. Можна зробить окремий вхід. Серце моє, скільки ми тобі влили грошей, і де вони? В результаті діти під забором опинилися, — відказує колишньому зятю Галина Олексіївна.
Суд поділив будинок ще взимку 2018 року. Тоді Наталія намагалася потрапити в оселю. Її не пустили. З того часу виконати рішення суду жінка не може.
Колишній чоловік з матір'ю намагалися оскаржити рішення суду — подавали апеляції. Однак, Касаційний суд України залишив усе без змін.
Нині Наталія з дітьми живе у гуртожитку для викладачів Полтавського педагогічного університету. Отримала тимчасову житлоплощу, бо працює в навчальному закладі.
Будинок, за який судиться, купували із чоловіком спільно 2012 року. Більшу частину грошей дали батьки Наталії.
— Позичили для цього гроші — у нас є свідок. Ніхто не думав, що воно так буде. Ніхто не рахував тоді часток, не писали один одному розписок, — розповідає Галина Таран.
Згідно з документами, за будинок заплатили 385 тис. грн. З них батьки дали Наталії 250 тисяч: 50 з власних заощаджень і ще 200 тисяч позичили у знайомих.
— Коханка була в чоловіка, коли ми були одружені. Коли це з'ясувалося, я намагалася вирішити мирно. Свекруха перша подала судовий позов про виділення їй частки в цьому приміщенні. Потім чоловік подав на розлучення, — розповідає Наталія.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Коли оформляли спадщину, дізналися, що в батька були позашлюбні діти"
З часом подала на аліменти. Із доходів її колишнього чоловіка відраховують 25%. На місяць виходить від 3,5 до 5,5 тис. грн.
Потрапити до будинку нікому не вдається. Співробітники виконавчої служби визнають, що спроба примусового вселення виявилася невдалою.
— Наталія Василівна має право за рішенням суду вселитися з малолітніми. Але другий власник перешкоджає цьому. Закон України про виконавчі провадження зазначає, що якщо боржник перешкоджає виконувати рішення суду, виконавча служба має право накласти на нього штраф. Що ми і зробимо. Але В'ячеслав Вікторович має право оскаржувати це в суді. Тож, справа затягнеться — важко сказати, на скільки, — говорить державний виконавець Вадим Пальок.
За невиконання судового рішення Закон передбачає накладення на боржника штрафу в 1700 грн. У разі повторного невиконання рішення боржника чекає стягнення у подвійному розмірі. Окрім того, виконавець звернеться до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.
Відповідачі — В'ячеслав Вікторович та Жанна Яківна — відмовилися від коментарів Gazeta.ua.
27-річна Віталія Єфіменко з Коростеня на Житомирщині продовжує боротьбу за доньку 3-річну Олександру. У серпні торік її колишній чоловік 32-річний Володимир Єфіменко викрав дитину. Не віддає й не дозволяє бачитися попри рішення судів. Натомість пропонує укласти угоду.
Коментарі