Іллінецьку міську об'єднану територіальну громаду з 2016 року очолює Володимир Миколайович Ящук, 59 років. Зустрічаємося у його робочому кабінеті. На стіні висять ікони та портрет Тараса Шевченка.
– Коли минулого року в кабінеті була зустріч з представниками місії Організації з безпеки та співробітництва в Європі, вони здивувалися, що відсутній портрет президента. Запитали – чому. На це відповів: "Моя духовність і світосприйняття закладені в цих образах", – пояснює співрозмовник.
З чого розпочинаєте день?
– Маю собак і котів, за ними й доглядаю. А взагалі день розпочинається з того, чим завершився попередній – вирішення важливих проблем. Дорогою на роботу чітко визначаю головні завдання.
У галузі місцевого самоврядування не новачок. У різні періоди займав керівні посади і не соромлюся того, що очолював район упродовж чотирьох років за президента-втікача Віктора Януковича.
Які можливості сьогодні має Іллінецька міська об'єднана територіальна громада?
– Не маючи великих промислових гігантів, в економічному розвитку входимо в десятку найсильніших у країні. Неможливо говорити про розвиток громади без фінансового ресурсу. Основними платниками податків є товариство "Люстдорф", Іллінецький цукровий завод, газокомпресорна станція, мисливсько-лісове господарство, аграрні підприємства. Внесок міста становить 80 відсотків, сільських територій – 20. Завдяки Іллінцям чимало коштів інвестується у розвиток сільських громад. Минулорічний бюджет становив 175 мільйонів гривень. Із них 106 - власні кошти, 69 мільйонів - державні субвенції та надходження. Частка бюджету Іллінецької ОТГ в бюджет району – 74 відсотки. Цього року ми здійснимо фінансовий реверс в бюджет держави – 5 мільйонів гривень.
Які соціально-економічні проекти вдалося реалізувати за період децентралізації?
– У селах відремонтували дороги й освітлення. Розпочали відновлення сільських культурних осередків в Красненькому, Василівці, Тягуні, Сороці. Створили мультимедійні бібліотеки. Побудували 14 дитячих майданчиків. Використовуємо енергозберігаючі технології, утеплення, замінюємо опалення в освітніх закладах та сільських клубах. Найголовніше, в селах не відбулось скорочення працівників.
Найбільший здобуток – екологічний проект. Торік ввели в експлуатацію сміттєсортувальний завод. На території старого сміттєзвалища розбили сад площею 5,5 гектара. З нього цьогоріч уперше зберемо урожай.
Маємо потужне комунальне підприємство. В ньому працює 145 осіб, має 30 одиниць техніки. Із 2017 року діє потужне тепличне господарство площею 500 квадратних метрів. Там вирощуємо до 50 тисяч висадкового матеріалу.
Зараз завершується будівництво пам'ятника Тарасу Шевченку.
Які пріоритетні напрямки розвитку об'єднаної громади визначили на майбутнє?
– Якщо процес децентралізації не призупиниться, плануємо приєднати Іллінецьку та Бабинську сільські ради.
Працюємо над розвитком туризму, який має стати прибутковим. Неподалік Іллінців маємо єдину в Україні астроблему (метеоритний кратер віком близько 400 млн років. – Газета), що приваблює туристів.
Маємо єдину в Україні астроблему, що приваблює туристів
Навесні виграли конкурс на придбання обладнання виготовлення піщано-полімерних виробів із пластикових відходів. Маємо завершити будівництво комплексу повної переробки сміття.
Потрібно вирішити проблему укрупнення сільських шкіл, оскільки немає дітей, а в деяких класах освіту здобуває до трьох учнів.
Перспектива за такими містами як ми, що створять навколо себе потужні освітній, культурний, медичний простори та інфраструктуру. Буде економічно міцне село і місто – буде сильною Україна.
В 2010 році Володимир Ящук призначений головою Іллінецької районної державної адміністрації Вінницької області, на даній посаді працював до 2014 року
Коментарі