Оксана Липовенко розводить породистих курей, які несуть кольорові яйця. Це її хобі. Наразі має 25 птахів різних порід.
— П'ять років тому захотілось екзотики. Купила курей, що несуть бірюзові яйця. Порода араукана. Придбала дві курки та півня за 1 500 гривень у сусідній області, — розповідає 45-річна Оксана Липовенко.
Мешкає у Білій Церкві у приватному будинку. Працює в рекламі, любить ходити на підборах.
— Звичайні базарні кури несуться переважно влітку. Я ж хотіла, щоб весь рік були і яйця, і м'ясо, і краса, — продовжує. — Почала читати спеціальну літературу. Відбирала й купувала найкращі породи. Орпінгтон палевий, золотистий і срібний — найбільше несуться взимку. Орловські ситцеві кури — весь рік і виростають до 5 кілограмів (середня вага — 3,4–3,9 кг. — Газета). Є ще кохінхіни, фавероль лососева, лівенські ситцеві та інші.
Жінка обладнала курник. Зимою постійно горить світло, температура не нижче +11 С. Обігріває електрикою або підтоплює грубу. Влітку огороджує територію сіткою, щоб птахи гуляли. Годує зранку і ввечері кукурудзою, пшеницею, макухою, зеленню та овочами.
— Породисті частіше хворіють. Тому вирішила їх схрещувати, — говорить Оксана. — Кинула півня араукашку до загального стада. Він вибрав найкрасивіших курок породи орпінгтон. Тепер вони несуть зелені яйця. За це їх називають великодніми. Кури стали витриваліші. Яйця за розміром різні. Найсмачніші — бірюзові.
— Для варіння свіжі яйця не годяться. Тоді шкаралупа відчищається з білком. Треба почекати чотири дні. Не варто купувати яйця влітку на базарі. При 18 градусах тепла в них уже розвивається ембріон.
Інформацію про курей вносить у спеціальну комп'ютерну програму. Фіксує, коли і чим вакцинована птиця, що їсть і скільки знесла яєць, дату вилуплення курчат. Так рахує рентабельність.
— У кожної особини є паспорт, облікова сторінка, фотографії курчати та дорослого птаха, — каже. — Якщо курка починає їсти яйця — іде під ніж. Спеціально не ріжу. Роботи біля них багато, але мене це заспокоює.
Коментарі