пʼятниця, 28 червня 2019 15:20

За два тижні з друзями висадили близько 50 тисяч рослин

Автор: ФОТО з власного архіву Анатолія Томащука
  Анатолій Томащук заснував компанію, що займається ландшафтним дизайном. За перші великі замовлення придбав автомобіль, окупив навчання в університеті. Нині у нього більше 2 тисяч клієнтів
Анатолій Томащук заснував компанію, що займається ландшафтним дизайном. За перші великі замовлення придбав автомобіль, окупив навчання в університеті. Нині у нього більше 2 тисяч клієнтів

— Любив рослини з дитинства. Допомагав дідусеві в селі Шкарівка зрізати дерева, косив траву. Їхав у село велосипедом. То був найкращий відпочинок. В 11 років пересаджував кущі з місця на місце. Мене сварили, але я не слухав, — говорить керівник компанії ландшафтного дизайну Анатолій Томащук, 29 років.

Заснував компанію "­Хелсі Плантс". Назва означає "здорові рослини". Працюють у Білій Церкві та Київській області. Найбільше замовлень у Києві. Одночасно в роботі більше 10 об'єктів. Встановлюють автополив та освітлення, озеленюють ділянки, створюють штучні озера й водоспади.

— Першокурсником створив розсадник у селі Шкарівка. За два тижні з друзями висадили близько 50 тисяч рослин. Збирали їх у місті та районі. Обрізали у людей кущі. Для них то було сміття, а для нас — саджанці, — згадує Анатолій. — Батьки допомогли встановити теплицю. Сам зробив системи зрошення і туману, які працюють по таймеру. За рік-два продав усі рослини.

З наступного року опановує ландшафтний дизайн. Малює проекти на комп'ютері. Гроші за це не бере, лише за озеленення ділянок. Так напрацьовує клієнтську базу. За місяць заробив на першу машину — "вісімку". Перше велике замовлення окупило навчання. Три наступні об'єкти обслуговує й дотепер. Із клієнтами стали друзями. Найбільший проект, який втілив, займав 1,5 га.

— Всього у нас більше двох тисяч клієнтів. Для 400 із них об'єкти робили "під ключ". Контролюю кожен процес. Спочатку створюємо дизайн, затверджуємо кошторис. Потім завозимо ґрунт, встановлюємо автоматичний полив, дренажні системи. Далі облаштовуємо природне і ландшафтне освітлення, висаджуємо рослини, сіємо газон або укладаємо готовий, рулонний. За кожним об'єктом закріпляється менеджер, з клієнтом підписуємо договір.

Анатолій Томащук навчався в білоцерківському аграрному університеті за спеціалізацією садово-паркове та ландшафтне будівництво. Свою дипломну роботу про біогумус перевірив на практиці. З батьком поставили експеримент у теплиці. Рослини, які висадили на біогумусі, мали в чотири рази більше коріння, ніж ті, що росли на піску.

— Більшість столичних компаній у подальшому не обслуговують свої об'єкти, Нерідко доводиться після них переробляти, — каже. — Ми за своїми — доглядаємо пожиттєво. Рослини частково вирощуємо самі, більшість купуємо. Маємо 30 одиниць техніки.

Стандартна площа об'єкту — 4–5 соток землі. Для ідеального облаштування ландшафту потрібно від тижня до місяця. Останнім часом популярний стиль хай-тек. Переважають геометричні форми. Біля смарт-будинків висаджують ягідні кущі, плодові дерева, лишають місце для гри дітям.

— Зимою теж садимо рослини — за спеціальною технологією, — продовжує Анатолій. — Можна посадити навіть ту, що не придатна для певної місцевості. Верхньої планки у вартості об'єкту не буває. Кожен розраховуємо індивідуально. Надихаємось ландшафтами зі США. Іноді виконуємо роботу місяцями, бо люди відкладають гроші. Комусь робимо в розстрочку, літнім людям зі знижкою. Дерева бабусям обрізаємо за символічну плату.

Одружений на 29-річній Анні. У себе ландшафтного дизайну поки що не має. Мешкає у Білій Церкві у квартирі. У вільний час облаштовує ділянку у батьків.

Зараз ви читаєте новину «За два тижні з друзями висадили близько 50 тисяч рослин». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Найбільше читають