Пацієнти Полтавського району можуть записатися до лікарів 24 амбулаторій через смартфон чи комп'ютер.
Про це кореспонденту "Газети" розповіли медики району.
Щоб працювати в системі, необхідно авторизуватися, ввівши номер мобільного телефону і код доступу. Інновацію впровадив Полтавський районний клінічний центр первинної медичної допомоги. Обрали інформаційну систему "Поліклініка без черг". Проект бере участь у медичній реформі, яку проводить Міністерство охорони здоров'я.
"Договір із медичною інформаційною системою уклали ще у квітні 2018 року. Відтоді пацієнти записуються онлайн. Ми не можемо відслідкувати, чи користується система попитом. Із досвіду інших міст, з часом люди розуміють, що такий варіант запису до лікаря - найзручніший. МІС нам підійшла за інформативністю та доступністю.Людина має ввести номер телефону, обрати потрібну амбулаторію, лікаря та час", - повідомила Вікторія Лобанова, головний лікар Полтавського районного центру первинної медичної допомоги.
В амбулаторії у селі Валок лікарі обслуговуватимуть пацієнтів через систему "Поліклініка без черг" із початку 2019-го. Зараз звикають реєструвати людей не на папері, а в електронній системі.
"Із січня три амбулаторії, зокрема, й наша, розпочали роботу в системі. Поки що реєструємо пацієнтів самі, онлайн не записуються. На кожного виділено по 15 хвилин на прийом. Молоді й мамам із дітьми можливість запису онлайн сподобалась. А люди похилого віку таким користуватися не будуть. Їм легше зателефонувати чи прийти", - пояснила Олена Цокало, сімейний лікар Чорноглазівської і Валківської сільрад.
"Ми декларацію з лікарем уклали, номер телефону її записали. Як щось треба, визиваємо додому. Машина є, не відмовляється приїжджати до всіх, хто уклав договір. Востаннє викликали лікаря минулого місяця, у чоловіка боліло серце. Приїхала, укол зробила, рецепт виписала", - розповіла Насіба Насрулах-Кизи Шахваладова, мешканка Сем'янівки.
"Зручно, швидко, без черг. Можу сама обрати час. Не треба виходити чи телефонувати у лікарню. Послугою однозначно користуватимусь", - сказала Наталія Скопіна із Сем'янівки.
"Не маю комп'ютера, простіше сходити до амбулаторії. Якщо потрібен лікар, робимо заявку по телефону. Завжди приїжджає додому", - розповіла Лідія Клеймьонова, мешканка Терешків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про виклик лікаря додому доведеться забути - Дубіль
Від роботи за цією системою залежатиме заробітна плата сімейного лікаря.
"Розрахунок пов'язаний із кількістю прийомів за день. Лікар не тільки виписує рецепт, а консультує з профілактики конкретного захворювання. Розповідає про здоровий спосіб життя, правильне харчування - все це враховується при обчисленні зарплати. Найбільша кількість пацієнтів, яких лікар приймає з восьмої ранку до 14:15 - 24. Виклики на дім поки що в системі не прораховуються, хоча їх ніхто не відміняв. Найчастіше звуть при високій температурі чи тиску. Ведемо облік викликів у журналі - як і раніше. Електронна система зручна, бо відпала паперова робота. У деяких пацієнтів із хронічними хворобами не просто картки, а "романи" в кількох томах. Тому в системі "Поліклініка без черг" будуть електронні картки пацієнтів, які можна переглянути з комп'ютера чи смартфона. Водночас стаємо залежні від інтернету. Коли його немає, записуємо у журнал", - додала Олена Цокало.
В амбулаторіях є комп'ютери, де лікарі бачать онлайн-записи до себе на прийом.
Записатися до сімейного лікаря в Полтавському районі можна за посиланням: http://pb4.com.ua/clinic/tsentr-pervinnoyi-mediko-sanitarnoyi-dopomogi/
Дві амбулаторії збудують у Полтавському районі. З'являться на вулиці 40 років Перемоги в селі Божківське, у мікрорайоні "Садовий" у Розсошенцях. З Держбюджету на будівництво виділили 18 035 000 грн.
Коментарі