В Україні оновлять державні норми будівництва. Встановлять нову максимально допустиму щільність забудови.
"Височезні багатоповерхівки, які примикають одна до одної, відсутність зелених зон, катастрофічна нестача закладів соцінфрастуктури, організованих парковок – це все наслідки недосконалого містобудівного законодавства в Україні", - написав у Facebook заступник міністра в Мінрегіон Лев Парцхаладзе.
За його словами, у чинному містобудівному ДБН відсутні граничні параметри забудови земельних ділянок щодо поверховості.
"В оновленому проекті ДБН щодо планування і забудови територій ми вводимо максимально допустимий відсоток забудови ділянки. Щоб виключити її суцільну забудову по всьому периметру без благоустрою для жителів", - пояснив чиновник.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Повідомили, чи будуть дешевшати квартири
Він додав, що відсоток земельної ділянки забудови залежатиме від поверховості будинку.
"Чим вища поверховість , тим менший відсоток земельної ділянки відводиться на забудову і більше на облаштування прилеглої території. Для проектування будинку вище 11 поверхів максимально допустимий відсоток забудови земельної ділянки - 30%, решта 70% - облаштування зелених насаджень, зон відпочинку і дитячих майданчиків", - підсумував Лев Парцхаладзе.
Українці бояться інвестувати у новобудови. Тому віддають перевагу вторинному ринку. Шукають квартири, які збудовані не більше 10 років тому. За словами аналітика консалтингової компанії Сергія Костецького, ремонт квартири має другорядне значення. Куди важливіший загальний стан будинку. Його енергоефективність, наявність лічильників. Останнім часом популярними стали квартири з невеликою площею.
Коментарі