Із 1 липня українці мають сплачувати за "зайві" квадратні метри власного житла.
Ставку податку і площу нерухомості, за яку не потрібно платити, визначає місцева влада, пише "Сегодня".
Відомо, що податок нарахують з урахуванням мінімальної зарплати в розмірі 1 378 гривень, а ставка податку коливатиметься від 0 до 3% від мінімалки.
Заплатити українцям доведеться за житловий будинок, прибудову до будинку, квартиру, кімнату в комуналці, будинок на дачі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали міста, де продають найдешевші двокімнатні квартири
Не стягуватимуть податок за:
- об'єкти нерухомості, що належать державі або територіальним громадам;
- об'єкти нерухомості в зонах відчуження і безумовного відселення;
- дитячі будинки сімейного типу;
- об'єкти житлової нерухомості, які належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими батьками;
- гуртожитки;
- будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств;
- будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо в сільськогосподарській діяльності;
- об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємства.
Закон встановив, що податок на нерухомість не потрібно платити за квартири площею менше 60 "квадратів" і будинки менше 120 "квадратів".
Також зазначається, що до 1 липня податкова служба розішле рішення-повідомлення та квитанції із сумами податку. Заплатити потрібно не пізніше 28 серпня. Податок треба платити раз на рік. Якщо громадянин сплатить платіжку у вересні, йому доведеться заплатити штраф у розмірі 10% від податку, якщо у жовтні - то 20%.
Наприкінці 2015-го нардепи внесли зміни до Податкового кодексу (закон №909), згідно з яким податком обкладаються не тільки житлові квартири й будинки, але й сараї, гаражі, погреби, літні кухні. Хоча більшість міськрад встановила нульову податкову ставку на господарські будівлі.
Коментарі