Ексклюзиви
середа, 13 березня 2013 17:54

Майже половина будівництва здійснюється шляхом повідомлення - Держінспекція

Майже половина будівництва здійснюється шляхом повідомлення - Держінспекція
Фото: basov.com.ua

В Україні принципово змінився порядок надання дозволів на початок виконання будівельних робіт і на прийняття об'єктів в експлуатацію. Раніше був один дозвіл - на виконання будівельних робіт. Тепер є три частини.

Про це розповів начальник управління дозвільних процедур Державної архітектурно-будівельної інспекції Олександр Сергієнко в ефірі Українського радіо.

"Перша частина - невеликі будинки, які будують громадяни. Щоб почати їх будівництво - треба надати повідомлення, це так звана декларативна процедура. Тобто нам просто повідомляють, що роботи починаються. Таке повідомлення реєструється без перешкод. В Україні починаючи з 2002 року так будується 48% усіх об'єктів. Тобто майже половина всього будівництва здійснюється шляхом повідомлення", - сказав Сергієнко.

За його словами, друга частина - багатоквартирні житлові будинки, торгові центри, магазини, склади.

"Це об'єкти 1-3 категорії складності. Для їх будівництва потрібна проектна документація, бо там серйозні інженерні рішення. Вони починають будуватися після реєстрації декларації. Різниця з першою частиною - три поля, які треба додатково заповнити, повідомити, що є підстави для будівництва. Таке повідомлення протягом п'яти днів від дня надсилання до Інспекції реєструється. Це також декларативний принцип", - зазначив Сергієнко.

Складний принцип, який був раніше, зберігся для атомних електростанцій, теплових електростанцій, гідроелектростанцій - "важкої" інфраструктури, підсумував Сергієнко.

Зараз ви читаєте новину «Майже половина будівництва здійснюється шляхом повідомлення - Держінспекція». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути