Розроблені урядом правила оренди квартир вигідні лише державі. Швидше за все, їх не дотримуватимуться ані орендарі, ані орендодавці.
"Сьогодні понад 90 відсотків житла перебуває в тіні. Для орендодавців це нонсенс. По-перше, вони повинні будуть платити податки, звітувати перед податковою інспекцією. Крім того, за законом про податок на нерухомість, коли квартира здається в оренду, всі пільги для власника житла прибираються. Тобто людина буде платити крім податку на здачу в оренду квартири, ще й податок на нерухомість", - повідомив аналітик консалтингової компанії SV Development Сергій Костецький, пише "Обозреватель".
Експерт наголосив на відсутності вигод для орендарів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт розповів, які квартири найчастіше купують українці
"Всі чудово розуміють, що будь-які витрати, що виникають у орендодавця, переносяться на орендаря. Зараз оренда невеликої двокімнатної квартири на околиці Києва коштує 5-6 тисяч гривень. Орендар сплачує 2,5- 4 тисячі гривень за комунальні послуги. Плюс на нього ще буде повішений податок на нерухомість і податок за те, що людина здає квартиру в оренду. Тобто квартира вже обійдеться від 10 тисяч гривень", - зауважив Костецький.
За словами аналітика, прийняття закону не вплине на учасників ринку. Всі будуть ховатися від нього. Адже закон не вигідний орендарю і орендодавцю.
Українці, які проживають у великих містах, щомісяця віддають за квартиру 80% від зарплати. В Одесі оренда 2-кімнатної квартири коштує 10 тис. грн. У Львові молода сім'я знімає 2-кімнатну квартиру без євроремонту і з голими стінами за 4950 грн у місяць. Водночас в Угорщині, Словаччині чи Польщі оренда коштуватиме менше половини місячної зарплати.
Коментарі