середа, 08 жовтня 2008 16:21

Москвіним продали квартиру за підробними документами

Автор: фото: Андрій ШМАТОВ
  Марина Москвіна та її чоловік Вадим показують копії двох ордерів на їхню двокімнатну квартиру в селі Крюківщина, що поблизу Києва. За одним із них вселяють вдову колишнього власника квартири
Марина Москвіна та її чоловік Вадим показують копії двох ордерів на їхню двокімнатну квартиру в селі Крюківщина, що поблизу Києва. За одним із них вселяють вдову колишнього власника квартири

П"ять років тому родина киянки Марини Москвіної купила двокімнатну квартиру в селі Крюківщина, передмісті столиці.

— У мами була однокімнатка на Харківському масиві, — запрошує до помешкання Марина Москвіна, 42 роки. — А ми з чоловіком жили по найманих квартирах. Вирішили продати мамине житло, купити щось більше і жити разом, щоб по чужих хатах не мотатися. Столичну квартиру продали за 62 тисячі гривень. За такі ж гроші в молодої сім"ї купили двокімнатну під Києвом у новому будинку — його здали півтора року тому. Правда, потім з"ясувалося, що ми вже треті господарі. Попередні власники купили її у військового.

За три роки Марина отримала виклик до Києво-Святошинського райсуду Київської області. Із Москвіними почала судитися дружина першого власника. Той продав житло нібито без її відома. А за законом, рішення про продаж нерухомості подружжя мало приймати разом. Чоловік помер, удова вирішила повернути собі квартиру.

— Ми вже й ремонт зробили, 15 тисяч доларів на це в кредит взяли, — каже Марина Москвіна. — Та думали, що справу вирішать на нашу користь. Ми ж купували квартиру законно.

Юридична тяганина тривала два роки. Нещодавно суд прийняв рішення, що вдова-позивачка із неповнолітньою донькою має право заселитися в квартиру до Москвіних. У вироку пояснювалося, що померлий власник приватизував нерухомість незаконно. З"ясувалося, що було два ордери на квартиру. Перший — на всю родину, другий — лише на померлого чоловіка. За останнім документом він оформив приватизацію. Котрий із ордерів фальшивий, так і не встановили.

Чоловік помер, удова вирішила повернути собі квартиру

— Якщо приватизацію визнають недійсною, всі подальші угоди не чинні, — зауважує адвокат Сергій Чепела, 46 років. — Але у квартирі живе дві родини: чоловік із дружиною та літня мати. Підселяти ще одну сім"ю — це суперечить моральним нормам суспільства. Суд цього до уваги не взяв, — зазначає адвокат.

— У нас немає іншого житла, нікуди подітися, тому мені страшно, — говорить Марина. — Після суду ця жінка в нас не з"являлася.

Адвокат пояснює, що Москвіни можуть подати зустрічний позов на попередніх власників, щоб ті повернули гроші за квартиру.

— Та знаючи про їхні заробітки, зрозуміло, що вони виплачуватимуть їх 120 років, — запевняє Чепела.

Убезпечити себе від такої ситуації можна. Марині Москвіній слід було застрахувати право власності на житло. Така послуга називається титульне страхування. Це коштує 0,5% від вартості житла.

— Найчастіше в такий спосіб страхують житло, узяте в кредит. Для банків послуга дешевша — від 0,3 відсотка, — розповідає Станіслав Поліченко, 26 років, зі страхової компанії "Інго Україна". — Люди, які купують квартири на вторинному ринку, рідко страхують право власності. Мовляв, дорого. Але це надає їм можливість вберегти себе від шахрайства. Оформити титульне страхування можна протягом тижня.

Які документи потрібні для титульного страхування

Завдання титульного страхування — компенсувати всі збитки, в разі якщо людина втратила право власності на майно. Окрім вартості квартири, за договором страхування можуть бути компенсовані судові витрати та оренда аналогічного помешкання.

Для страхування права власності на житло (титульного страхування) треба подати в страхову компанію такі документи:

- копію паспорта покупця

- договір купівлі-продажу

- рішення про приватизацію

- витяг із Державного реєстру правочинів, обтяжень і заборон

- довідку про вартість майна

- документи на квартиру

- відомості про попередніх власників

- копію договору із ріелторською компанією.

Зараз ви читаєте новину «Москвіним продали квартиру за підробними документами». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути