Національний університет "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка" став інноваційним центром Полтавщини.
Вищий навчальний заклад об'єднав 8 структурних підрозділів, у яких навчаються 6 тисяч студентів. Серед них – 500 іноземців.
Навчання за 94-ма освітніми програмами забезпечують 50 докторів наук, професорів, 300 кандидатів наук, доцентів, 20 лауреатів державних премій Президента України в галузі науки і техніки та премій молодих вчених.
Цьогоріч у політехніці відкрили наймолодший факультет – фізичної культури та спорту. Створили надсучасну спортивну інфраструктуру. Як результат, студенти вишу виборюють спортивні нагороди всеукраїнського та міжнародного рівнів.
У навчальний процес впроваджують актуальні підходи та європейські стандарти.
"Зміна статусу і перейменування зумовлені інтеграцією до світового освітнього простору та розширенням переліку освітніх програм. Маємо членство у Великій хартії університетів, розширили географію міжнародних партнерів", – розповів ректор університету, професор Володимир Онищенко.
Заклад співпрацює з понад 20-ма країнами світу. Студентам пропонують унікальні для України англомовні програми подвійного диплому та програми академічної мобільності з Великобританією, США, Канадою, Францією, Польщею, Німеччиною тощо.
У рейтингу роботодавців університет посідає 33-ю позицію серед закладів вищої освіти України.
Нещодавно у виші за підтримки провідних нафтогазових компаній Schlumberger і Укргазвидобування відкрили одну з найкращих в Україні та Європі лабораторію 3D-візуалізації та моделювання. Сучасні робочі станції та програмні комплекси дозволяють будувати 3D-моделі родовищ та виявляти найбільші ресурси газу для майбутнього видобутку.
Також спільно з компанією Siemens Ukraine створили навчально-наукову лабораторію нафтових і газових промислів. Сучасні технології віртуальної та доповненої реальності дозволяють створювати цифрових двійників працюючих технологічних об'єктів – студенти можуть з нуля створити у віртуальній реальності завод з усіма деталями. Для нафтовиків це спрощує задачу при проектуванні вишок, видобутку.
Користуватись обладнанням можуть студенти нафтогазової та IT-спеціальностей, машинобудування, інженери-механіки. Siemens високо оцінила потужності університету та підготовку кадрів – у першу чергу, нафтогазової галузі, тому й зробили інвестицію в підвищення якості освітніх послуг. Відкривав лабораторію особисто Мачей Зєліньскі, генеральний директор компанії Siemens Ukraine.
"У пріоритеті – подальше активне залучення інвестицій. На створення лише однієї унікальної лабораторії промивальних рідин залучили близько 3 млн грн інвестицій. Працюємо з потужними бізнес-партнерами. Саме тут, на практиці, реалізують діалог освіти, науки та виробництва. У нашому університеті студенти здобувають освіту європейського рівня. Результат – наші випускники очолюють провідні українські та закордонні компанії", – зазначив ректор Національного університету "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка", професор Володимир Онищенко.
Коментарі