У перший клас Рунівщинської школи цього року можуть піти 3 дітей
Журналіст "Газети" зібрав думки щодо цього питання.
Директор місцевого дитячого садка "Малятко" Валентина Лисенко розповіла, що цьогоріч у вересні в перший клас підуть троє вихованців закладу.
"Ми щороку маємо приблизно стільки першачків. Дітей у селі мало народжується. Зараз у садку одна різновікова група на 15 вихованців", - зазначила Валентина Лисенко.
Секретар Рунівщинської сільради Юлія Провороцька підтвердила, що народжуваність у селі мала, але питання про закриття школи не стоїть.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дитячий майданчик, жасмин та дуби - в селі оновлюють парк
Директор школи Оксана Горбенко теж запевняє, що заклад продовжить працювати.
"Всі умови для отримання освіти ми створюємо. В нас навчаються не лише жителі Рунівщини. На 2017-2018 навчальний рік школу відвідував 91 учень. За рік до цього — 96. У закладі 16 вчителів, включаючи мене, та до 10 працівників непедагогічного складу", - розповіла Горбенко.
Вчителька молодших класів Тамара Дерій стверджує, що з невеликим класом працювати комфортно.
"У моєму третьому класі 10 учнів. Діти мають високу успішність. Відправляти першачків навчатися в сусіднє село, навіть якщо возити шкільним автобусом, не дуже добре", - розповіла вчителька.
Баба 6-річного Назара Наталія Безотосна думає над тим, щоб віддати хлопця вчитися в сусіднє Божківське.
"Там більше дітей, може, внуку так буде краще. В нашій школі є автобус, утім, возити ним учнів в школу до сусіднього села не пропонували. Ходили чутки, що першокласників приєднають до другого класу", - розповіла.
Начальник відділу освіти Полтавської райдержадміністрації Наталія Веретільник розказала, що набір дітей у перший клас триватиме до липня і остаточна їхня кількість ще невідома.
"За законом, у класі не може бути менше 7 осіб. Якщо така ситуація виникне, першачків об'єднають із третьокласниками", - сказала Веретільник.
Рунівщинська сільська рада планує збудувати міні-футбольне поле за 2 млн грн. Кошти виділять із місцевого та обласного бюджету.
Коментарі