Уночі на неділю в селі Городище Чорнухинського району згоріла Спасо-Преображенська церква Московського патріархату. Дерев"яній споруді 244 роки. Це був єдиний храм у селі, найстаріший у Чорнухинському районі. У вівторок, на Спаса, у церкві мала відбутися святкова служба — цього дня в селі відзначають храмове свято.
— Церква на горі, віддалена від села, — каже сільський голова Мелехівської сільської ради 39-річний Олексій Солодкий. — Довкола неї сосни. Гарна місцина.
Вогонь на пагорбі побачив місцевий водій о третій ночі. Чоловік поїхав до отця Василя Яворівського в сусіднє село Вороньки. Розповів йому про пожежу. Інший житель Городища Микола Бовкун теж помітив полум"я. Зателефонував пожежникам.
— Я о четвертій був біля церкви, — говорить сільський голова. — Дві пожежні машини приїхали за кілька хвилин. Церква надто розгорілася. Упала покрівля. Гасити було нічого.
Обстежити місце пожежі рятувальникам та міліції деякий час не вдавалося через жар.
— Експерти сказали, висновок зроблять через тиждень, — продовжує Солодкий.
Що стало причиною загорання, сільський голова не знає.
— Добре, що ліс не почав горіти, — зауважує чоловік. — Є різні припущення, але це наші здогади. У церкві була електрика та її відключали рубильником. Може, був грабунок та підпал. Це з"ясує слідство.
Спасо-Преображенську церкву обкрадали двічі. Востаннє чотири роки тому.
— Ходили до храму на великі свята, — переказує молодша сестра амбулаторії села Мелехи Лідія Гриценко. — Паску, воду святили.
Жінка каже, дерев"яну церкву місцевий пан Горвиць збудував для селян. У Городищі був ще панський храм. Його розібрали в радянські часи.
— Така красива церква була, — шкодує Гриценко. — Стіни розмальовані, ікон багато. Батюшка хороший. А тепер у селі ніде помолитися.
19 серпня, на Спаса, у храмі мали освячувати мед, яблука, квіти.
— Освятимо дари в центрі села та вирішимо громадою, що далі робити, — зазначає Олексій Солодкий. — Для нас це удар. Та й для району, бо на Чорнухинщині — це найстаріша церква.
Спасо-Преображенська церква визнана історичною пам"яткою. Востаннє в ній проводили богослужіння 21 липня — у день ікони Казанської Божої Матері.
Коментарі