Працівники Кобеляцької міліції та санстанції виїхали рейдом на трасу Київ–Дніпропетровськ перевірити місцевих жителів, які незаконно торгують грибами. Щодня на узбіччя дороги з грибами виходить до 30 продавців.
— Не маємо права їх штрафувати, — зауважує помічник головного санітарного лікаря Людмила Мілько. — У нашій компетенції лише попередити громадян про відповідальність, яку вони несуть.
У грибників міліціонери запитують дозвіл на торгівлю. Наголошують, що порушенням є торгівля у невстановленому місці.
— Ми годами тут торгуємо, — каже чорнявий чоловік.
Решта продавців складають гриби у відра та починають тікати в бік найближчого села. Ті, кого міліція наздоганяє, обіцяють більше не торгувати.
— Дайте мені роботу і я не буду тут стояти, — схвильовано говорить чоловік у кепці. — А що ви мені за ті гриби зробите — казните?
Біля одного з продавців стоїть великий ящик із написом "Гриби". У ньому міліціонери знайшли лише одного великого гриба.
— Нічого удівітєльного, — сміється пенсіонер. — Я в ліс на екскурсії вожу. Показую грибні місця. Дехто до мене вже роками їздить. Із одним парнєм я познакомився, то він їзде до мене вже годів шість. Одного разу приїхав із жінкою. У лісі чую — Свєтка кричить. Я бігом туди, думав собака чи вовк. А то вона знайшла величезний гриб, обнімає його, цілує, така рада. Мені дико страшно стало. А потом же ж подумав — йолки-палки, люди живуть у мегаполісі, світа Божого не бачать. А тут тобі на природі ще й гриб найшла.
За екскурсію грибними місцями чоловік бере 20 грн.
Із початку року на Полтавщині грибами отруїлися 23 людини, три померло, серед них — дитина.
Коментарі