29 січня у Миргороді на вул. Грекова прорвало водопровід. Без води залишилося близько сотні будинків приватної забудови мікрорайону Приліпка.
На місці прориву на глибині півметра — три шари асфальту. Далі на півметра мерзла земля. Роботи виконують вручну відбійними молотками працівники "Миргородводоканалу".
— Ремонтна бригада при
15-градусному морозі до четвертої ранку розчищала від снігу колодязі та двигала засувки, щоб не залишити людей без води і перекрити витік, — розповідає Андрій Беркунов, головний інженер "Миргородводоканалу".
Роботу на місці прориву ремонтники розпочали о восьмій ранку і працювали до 19.00. Та водопостачання не відновили. Кажуть, водопровід розірвало по шву. Треба було розкопувати місце прориву та поставити спеціальні муфти.
Ремонтувати закінчили у вівторок, 31 січня, о шостій вечора. Близько 21.00 за 200 м на тій самій вулиці прорвало другу трубу. Люди знову залишилися без води.
Того дня прорвало водопровід на вул. Озерній біля школи №1. Кажуть, земля промерзла на метр, вона стискається й руйнує труби.
В управлінні з питань надзвичайних ситуацій Полтавської облдержадміністрації говорять, прориви по області починають ремонтувати за кілька годин після звернень людей.
— Комунікації старі, можуть перемерзати і тріскатися. Минулого тижня сталося чотири прориви газових труб, тепло- і водопроводів. В основному в Кременчуцькому та Лубенському районах, — розповідає 26-річний Юрій Злобін, перший заступник начальника управління. — Додатково утеплити труби не можна. Це роблять до початку опалювального сезону.
28 січня у Лубнах на день без води залишилися сім житлових будинків на вул. Ярослава Мудрого, бо від водопроводу через мороз відпав 8-сантиметровий шматок заліза.
Село Шеки Лубенського району на 4 год. лишилося без газу.
— Підмерз клапан регулювання подачі газу. Через це скаконув тиск в трубі і подача газу зменшилася, — пояснює начальник служби аварійно-відновлювальних робіт "Лубнигаз" Анатолій Карась, 41 рік. — Аварійна бригада розібрала опірну арматуру, почистила її, й тиск відновився.
Комунальники кажуть, вартість ремонту залежить від обсягу робіт.
— Скільки точно, ніхто не скаже, — говорить 42-річний Олександр Полинько з аварійної служби "Лубниводоканал". — Тільки хомут, щоб закрити дірку в трубі, стоїть від 500 гривень.
Коментарі