"На вихідних купався з друзями у Ворсклі на Вакуленцях, помітили на воді зелені бульбашки. Мабуть, уже почала цвісти. Запах болота відчувається. А наступного дня, як пірнав, то очі ніби роз"їдало. Винирнув на поверхню, а вони аж червоні", — розказує 24-річний Єгор із Полтави.
У міській санстанції кажуть, що вода цвіте не тільки від великої кількості органіки, а й через спеку.
— Це природний процес. Якщо річка глибока і швидка, вона не цвіте. Коли вода тече повільно, як наша обміліла Ворскла, то вода застоюється й зацвітає, — пояснює 54-річна Світлана Вороніна з відділу комунальної гігієни. — Але цвітіння — це не показник брудної води. Брудна вода смердить і стає синьо-чорною. У Кременчуці в Дніпрі вода зелена, зайти неможливо, бо прийшов час цвітіння. Так там її навіть п"ють із річки, тільки більше у цей час фільтрують. А в нас така трагедія — ряска з"явилася.
Рятувальники й лікарі санстанції наполягають, що купатися все ж потрібно в обладнаних місцях.
— У Вакуленцях, Крутому Березі є природні насипи піску й люди там купаються, — продовжує Світлана Миколаївна. — Але це неорганізовані місця. На пляжі Октябрського району, на Дублянщині, на базі "Плесо" зони підготовлені і дно перевірене водолазами. В інших місцях повинні бути таблички, що купатися заборонено.
Як пірнав, то очі ніби роз"їдало
За мікробіологічними показниками вода у Ворсклі в межах міста поки що задовольняє санстанцію, і купатися на організованих пляжах можна. Брудна вода тільки за готелем "Турист", де в річку виходить зливова каналізація.
— З очисних споруд і в місцях купання, окрім аналізу мікробіологічних показників води, беремо проби на холеру, поліомієліт, патологічну флору, сальмонелу і лактозопозитивну кишкову паличку. Поки що нічого не виявляли, — каже Світлана Вороніна. — Але після сильної зливи, як от була цього тижня, від купання варто утриматися кілька днів. Зливи змивають у річку бруд, пил, стоки. Після них буває погана вода. А очі від пірнання могло щипати від того, що вода скаламучена й пісок подразнює слизову оболонку.
Коментарі